• do. jul 9th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Deel dit artikel met je vrienden op social media en help mee!

Tijdens de NAVO-top in Ankara verklaarde Rutte dat het in de 21e eeuw ‘gestoord’ is om een ander land aan te vallen, zoals Rusland deed met Oekraïne. Hij benadrukte dat ‘volwassen democratieën’ zulke acties niet zouden moeten ondernemen, aangezien dat een verouderd scenario is uit de 19e of 20e eeuw. Deze woorden roepen echter meteen een voor de hand liggende vraag op: wat is dan de rol van de NAVO in dit alles?

Rutte sprak over democratie als een drieledige pijler bestaande uit vrije verkiezingen, vrije pers en het recht op demonstratie. Een nobel standpunt. Echter, de NAVO heeft zich achter interventies geschaard waarbij deze principes niet werden gerespecteerd in andere landen.

—Lees verder na dit advertentieblokje—

De vraag die Rutte liever niet beantwoordde

Recentelijk stelde een journalist een vraag die al lang geleden gesteld had moeten worden: waren de regimewisselingsoorlogen in Libië en Irak dan defensieve oorlogen? Rutte herhaalt vaak dat de NAVO een defensief bondgenootschap is, het sterkste defensieve bondgenootschap in de geschiedenis van de wereld, om zijn eigen woorden te gebruiken.

De reactie van de NAVO-chef was veelzeggend en ontwijkend. Hij weigerde commentaar te geven op de specifieke oorlogen, herhaalde dat de NAVO er is om ‘een miljard mensen te verdedigen’, en dreigde met een ‘verwoestende reactie’ voor wie de NAVO aanvalt. Defensief dus – behalve wanneer dat niet uitkomt.

Het valt op hoe machtige instellingen zoals de NAVO behandeld worden door de gevestigde pers. De journalist die de vraag over Libië en Irak stelde, deed precies wat journalisten zouden moeten doen: de machthebbers confronteren met hun eigen tegenstrijdigheden. Maar hoe vaak zie je dit in de mainstream media? Bijna nooit.

Rutte sprak over de vrije pers als een pijler van democratie. Ironisch genoeg is het juist die vrije pers die hij en zijn collega’s liever in een hoek drukken wanneer de vragen te kritisch worden. ‘I am not going to comment on everything’ is de beleefde versie van: deze vraag past niet in ons verhaal.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant


Source: https://www.ninefornews.nl/volgens-rutte-is-het-gestoord-om-andere-landen-aan-te-vallen-maar-deze-ongemakkelijke-vraag-wilde-hij-niet-beantwoorden/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *