• za. mei 2nd, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Ophef over voormalig NOS-directeur die 3 ton kreeg voor amper 3 maanden werk: ‘De mentaliteit hier is om te kotsen!’.

Help ons door dit artikel met jouw kennissen op je socials te delen!

Voormalig NOS-directeur Gerard Timmer kreeg in 2024 nóg meer geld mee van de NOS dan tot nu toe bekend was. Hij stapte in maart dat jaar op en kreeg vrijwel het hele jaar nog doorbetaald.

Timmer ontving ook de maximaal toegestane ontslagvergoeding, blijkt uit het jaarverslag van de NOS. Voor nog geen drie maanden werk kreeg hij 285.000 euro uitbetaald. Dat is dus bijna drie ton.

—Lees verder na dit advertentieblokje—

Hij stapte op vanwege kritiek op zijn rol bij grensoverschrijdend gedrag in de omroepwereld. Zijn voorganger bij de NOS, Renate Eringa, raakte ook in opspraak vanwege haar inkomen. Zij harkte 28.800 euro per maand binnen.

Er is veel kritiek op de gang van zaken. “Betaald van ons belastinggeld. Kan allemaal bij de NOS. En in Nederland. De mentaliteit hier is om te kotsen! Overal corruptie en graaien. Van asielzoeker tot directeur!” foetert singer-songwriter Nicky Monreau.

Oud-Statenlid Eelco van Hoecke voegt toe: “We doen iets verkeerd, mensen. En we betalen ongewild ook nog eens aan deze shit mee.”

“Als er zo slordig met belastinggeld wordt omgesprongen, vergaat je toch de zin überhaupt om belasting te betalen,” merkt oud-Europarlementariër Dorien Rookmaker op.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Interessant

Vind je dit interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!

+

Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen

Aanmelden

?

+

Volg ons op ons gratis Telegram kanaal

Volg Ons

?

+

Steun ons met een vrijwillige bijdrage

Doneer

?

5
6
stemmen

Artikel waardering

Foto: Sebastiaan ter Burg CC BY 2.0

Voormalig NOS-directeur Gerard Timmer kreeg in 2024 nóg meer geld mee van de NOS dan tot nu toe bekend was. Hij stapte in maart dat jaar op en kreeg vrijwel het hele jaar nog doorbetaald.


Source: https://www.ninefornews.nl/ophef-over-voormalig-nos-directeur-die-3-ton-kreeg-voor-amper-3-maanden-werk-de-mentaliteit-hier-is-om-te-kotsen/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *