• za. apr 18th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Café Local Thursdays keert één nacht terug: “Een eenmalige reünie leek onvermijdelijk”.

Voor één nacht keert een stuk Antwerps nachtleven terug. Op donderdag 30 april vindt in Café Local de eenmalige reünie Café Local Thursdays – One More Time plaats. Het evenement blaast de legendarische donderdagen nieuw leven in, die tussen 2002 en 2014 een vaste waarde waren voor clubbers uit de stad en daarbuiten.

De formule blijft ook in 2026 ongewijzigd. Achter de draaitafels staat opnieuw Laurent Wery, die destijds week na week de dansvloer vulde met een mix van commerciële dance, house en classics. Ook de locatie en zelfs de fotograaf van toen keren terug.

Volgens de organisatie komt de vraag naar een reünie al jaren terug. “Waarom we deze reünie organiseren? Veel mensen boekten Laurent Wery voor hun trouwfeest, omdat ze elkaar hebben leren kennen op die donderdagen. Ze zeiden dan vaak dat het geweldig zou zijn als er nog eens zo’n editie zou plaatsvinden. Ook op festivals en andere gelegenheden werden we er steeds vaker over aangesproken hoe tof die donderdagen wel waren. Een eenmalige reünie leek onvermijdelijk”, zegt de organisatie enthousiast.

De donderdagen van Café Local groeiden in de jaren 2000 uit tot een begrip binnen de Antwerpse clubcultuur. De club aan de Waalsekaai stond bekend om haar laagdrempelige insteek, stevige lichtshow en een publiek dat zowel studenten als jongvolwassenen omvatte. In een tijdperk waarin weekendnachten dominant waren, bood donderdag er een volwaardig alternatief voor wie al eerder zijn feestneus wilde opzetten.

De keuze voor 30 april is niet toevallig. De datum is bewust gekozen: 30 april is de avond vóór een feestdag, zodat iedereen, ook wie ondertussen een gezin heeft en een babysit moet regelen, volledig onbezorgd kan feesten. De organisatie speelt daarmee in op een generatie die het nachtleven grotendeels achter zich liet, maar nog één keer wil terugkeren naar de sfeer van toen.

Ook Wery zelf kijkt uit naar de avond. “Ik kijk er gewoon enorm naar uit om dat nog eens te doen. Die plek, dat publiek, dat was altijd iets speciaals. Voorverkoop loopt als een trein, dus het wordt sowieso een geweldig feestje.”

“Laat de goede oude tijden herleven op Café Local Thursdays – One More Time, waar herinneringen worden gemaakt en vergeten in één nacht.”

De voorbije jaren focuste Laurent Wery zich vooral op het uitbrengen van nieuwe muziek. Daarnaast bleef hij actief als dj op uiteenlopende podia, van internationale sportevenementen zoals wereld- en Europese kampioenschappen hockey en darts tot trouwfeesten en vaste residenties in clubs als Versuz en Willy’s Moustache. Speciaal voor de reünie stelde hij bovendien een playlist samen met nummers die destijds de dansvloer van Café Local bepaalden.

Wie zich al in de juiste sfeer wil onderdompelen of gewoon zin heeft in een portie nostalgie, kan terecht op de Facebookpagina van Café Local Thursdays. Daar zijn tal van foto’s uit de gloriejaren gebundeld, met mogelijk ook herkenbare gezichten uit het publiek van toen.

Volgens de organisatie is intussen zo’n 80 procent van de tickets de deur uit. De voorverkoopprijs bedraagt 12,50 euro; aan de deur wordt dat 14 euro. Meer informatie via www.localthursdays.be.


Source: https://www.nieuwsblad.be/regio/antwerpen/regio-antwerpen/antwerpen/cafe-local-thursdays-keert-een-nacht-terug-een-eenmalige-reunie-leek-onvermijdelijk/146376312.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *