• za. nov 8th, 2025

Laat anderen weten over dit artikel door het te delen op je sociale media!

In oktober 2020 onthulde vastgoedondernemer Erik de Vlieger in de podcast The GYGS dat premier Rutte had besloten dat Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt geen Kamervragen meer mocht stellen over Joris Demmink, een oud-topambtenaar die verdacht werd van pedofilie. Omtzigt had zich jarenlang beziggehouden met het dossier van Demmink.

Omtzigt zou hebben gezegd: “Ik ben gestopt toen Sybrand Buma, destijds fractievoorzitter van het CDA, boos mijn werkkamer binnenkwam, omdat hij van Rutte de opdracht had gekregen dat ik moest stoppen met Kamervragen over Demmink.”

—Lees verder na dit advertentieblokje—

https://www.hetnieuwsmaardananders.nl/wp-content/uploads/2025/05/website-verwijdert-artikel-over-demmink-blijkbaar-is-het-niet-de-bedoeling-dat-de-burger-hierover-leest-1.png

De Vlieger legde uit: “Wat ik eigenlijk zeg, is dat Rutte naar Buma ging en Pieter Omtzigt, om partij- of coalitiebelangen of wat dan ook, de opdracht gaf om geen Kamervragen meer te stellen over Demmink.”

Het Demmink-dossier moest in de doofpot

In 2020 publiceerde journalist Eric van de Beek een artikel met de titel ‘Seksschandaal Nederland: parlementariër de mond gesnoerd’, waarin hij ook hierover schreef. Hij vermeldde onder andere dat Omtzigt in 2014 gesprekken voerde met oud-directeuren van justitie. “Tijdens ons laatste bezoek, in een van de spreekkamers van het Tweede Kamergebouw, dook hij plotseling met stoel en al weg achter een pilaar tijdens ons gesprek, uit het zicht van de gang,” zei voormalig gevangenisdirecteur Jos Poelmann. “Daar kwam Buma langs. Omtzigt legde uit dat hij niet meer met ons gezien wilde worden, omdat hij anders enorme problemen zou krijgen met Buma, die niet wilde dat hij zich met de zaak Demmink zou bemoeien. Volgens Omtzigt kwam deze ‘boodschap van hogerop’.”

“Het Demmink-dossier moest in de doofpot,” aldus Poelmann. “De politieke en ambtelijke elite wilden geen gedoe. Demmink werd goed beschermd.”

Het artikel verscheen op de website van Uitpers en werd begin dit jaar meer dan 100.000 keer bekeken, maar werd plotseling verwijderd. Van de Beek vroeg de hoofdredacteur waarom, maar kreeg geen reactie.

Rol van het CDA

“Blijkbaar is het niet de bedoeling dat de burgers hierover lezen. Misschien is het daarom goed om dit artikel van Van de Beek te lezen en zoveel mogelijk te delen,” merkt neuroloog Jan Bonte op.

Hij zegt dat hij ‘ook uit andere betrouwbare bronnen’ het een en ander heeft gehoord over de zaak-Demmink. “Ik kan er niet over oordelen, maar het is des te belangrijker om aandacht te besteden aan dit artikel van Van de Beek.”

“Het begint erop te lijken dat iedereen die bij deze zaak betrokken is, op een of andere manier op een verdachte manier overlijdt. En zoals gewoonlijk speelt het CDA weer een bedenkelijke rol in het verhaal,” voegt hij eraan toe.

Het artikel is hier gearchiveerd.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

510stemmen

Artikel waardering

Interessant

Heb je deze informatie interessant gevonden?
Klik hieronder en deel het op je sociale media!

+

Meld je aan voor onze gratis meldingen

Aanmelden

?

+

Volg ons op ons gratis Telegram-kanaal

Volg Ons

?

+

Steun ons met een vrijwillige bijdrage

Doneer

?


Source: https://www.ninefornews.nl/website-verwijdert-artikel-over-demmink-blijkbaar-is-het-niet-de-bedoeling-dat-de-burger-hierover-leest/

.


Eén gedachte over “Website verwijdert artikel over Demmink: ‘Blijkbaar is het niet de bedoeling dat de burger hierover leest’.”
  1. Feit is dat verkrachting van een turkse jongen door Joris Demmink vast staat, maar dat het verjaard was. Over Prins Claus, links gestrikt, de huisadvocaat Salomonson van Trix niks. De neukende nuttelozen van Nederland en Koos H. daar mogen schrijvers als Yvonne Keuls niet over publiceren. Over de zaak Marianne Vaatstra en van Zessen en vette Ali mag geen bokje open gedaan worden en de recente verkrachting door een Syrier wordt hardhandig in een doofpot gestopt.

    Wat een laf volk is dit dat de zoetermeerse ambtelijke rukkers gewoon laat zitten onder een verrutte rechterlijke pedostaat waar Anneke Lucas een roepende in de woestijn is.

    Zie: https://www.ellaster.nl/2024/04/19/de-doofpotconstructie/
    https://www.waldnet.nl/wn/nieuws/27646/Weer_nieuwe_getuige_in_zaak_Vaatstra.html
    https://misbruikt.nl/wp-content/uploads/2022/12/Rapport_St-Misbruikt_DEF.pdf

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *