Europarlementariër Marieke Ehlers (PVV) heeft scherpe kritiek geuit op de Europese Commissie vanwege de app voor online leeftijdsverificatie. Ehlers vindt dat de EU zich met zaken bemoeit die buiten haar takenpakket vallen, terwijl ze tegelijkertijd niet genoeg doet om de privacy en veiligheid van burgers te waarborgen.
Tijdens een bijeenkomst met de European Data Protection Supervisor (EDPS) stelde Ehlers kritische vragen over de beveiliging van de app. Hoewel de Europese Commissie de applicatie had gepresenteerd als een privacyvriendelijke oplossing voor online leeftijdscontrole, bleken beveiligingsonderzoekers al snel kwetsbaarheden te ontdekken waardoor gevoelige gegevens toegankelijk waren.
🛑 De EU bemoeit zich weer met zaken waar ze zich totaal niet mee moet bemoeien.
Zo presenteerde ze een app voor leeftijdsverificatie op internet.
Dat is op zich al creepy, maar de app bleek ook nog eens zo lek als een mandje.
Ik stelde daar vragen over aan de @EU_EDPS. 👇 pic.twitter.com/XHUbQY11Od
— Marieke Ehlers 🇳🇱 (@MariekeEhlers) May 7, 2026
“Wat blijkt nu, de app is zo lek als een mandje,” aldus Ehlers. Hackers konden de beveiliging eenvoudig omzeilen en gegevens inzien, wat zeer zorgwekkend is gezien de claims van de Europese Commissie over privacy- en databescherming.
De PVV-politica plaatste vraagtekens bij de rol van de Europese Commissie in dergelijke digitale projecten en benadrukte dat dit niet haar taak zou moeten zijn. Ze verwees ook naar eerdere problemen met databeveiliging binnen Europese instellingen.
Aan de EDPS stelde ze vragen over hoe een dergelijke kwetsbare app kon worden gelanceerd en in hoeverre privacytoezichthouders betrokken zijn bij het ontwerp en de controle van dergelijke systemen.
De EDPS houdt toezicht op de verwerking van persoonsgegevens door Europese instellingen en speelt een cruciale rol bij het beoordelen van privacy- en databeschermingsmaatregelen binnen EU-projecten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.
