Tijdens een evenement in het Oval Office waarbij hij een uitvoeringsbevel ondertekende om vicepresident JD Vance aan het hoofd te zetten van een anti-fraude taskforce die kwesties zoals fraude en corruptie in Minnesota zal aanpakken, sprak de president over Rep. Ilhan Omar (D-MN), gouverneur Tim Walz en het frauduleuze probleem met betrekking tot Somalische migranten in het algemeen.
Op een gegeven moment tijdens de persconferentie verklaarde de president dat een groot deel van het probleem, zoals ontdekt in Minneapolis en Minnesota in het algemeen, gericht is op de Somalische gemeenschap. Hij beweerde dat zowel Rep. Omar als Gov. Walz “medeplichtig” zijn aan het schandaal en dat ze profiteren van de fraude.
De president beweerde verder dat de leiders van de blauwe staten frauderen omdat ze ervan profiteren en geld verdienen. Hij benadrukte dat corruptie en geld verdienen de drijfveren zijn voor deze leiders. Hij riep op tot het blootleggen en aanpakken van corrupte personen, zoals de gouverneur en de procureur-generaal van Minnesota.
Hij benadrukte dat degenen die belast zijn met het aanpakken van fraude, zoals VP Vance, zeer intelligent zijn en effectief kunnen optreden tegen fraude. Hij waarschuwde dat als zij hun taak niet goed uitvoeren, het land in de problemen kan komen.
Tijdens de persconferentie maakte de president ook grappen over Somalië als een “derdewereld, misschien zelfs vierdewereld land” en beweerde hij dat Rep. Ilhan Omar betrokken is bij fraude en zelfs haar broer zou hebben getrouwd. Hij riep op tot actie tegen dergelijke praktijken en benadrukte de noodzaak om corruptie aan het licht te brengen en aan te pakken.
