
NBC News-moderator Kristen Welker veroorzaakte een vraag om federale controle nadat ze de primaire goedkeuringen van president Donald Trump beschreef als “gemengde resultaten”. Trump zei zondag dat de presentator van “Meet the Press” gemeld zou worden bij de Federal Communications Commission voor “berisping of straf”. Hij wees op het overweldigende succes van zijn gesteunde Senaats- en Huis-kandidaten. De FCC had tot dinsdag geen actie aangekondigd tegen Welker.
Het geschil begon tijdens een live voorbeschouwing die Welker gaf op NBC4 Washington vóór de editie van 30 augustus van “Meet the Press”. Ze besprak de invloed van Trump op de tussentijdse verkiezingen en de prestaties van de kandidaten die hij steunde in de Republikeinse voorverkiezingen. De betwiste opmerking werd niet uitgezonden tijdens het zondagse programma zelf. Trump reageerde enkele uren later in een Truth Social-bericht waarin hij zowel Welker als FCC-voorzitter Brendan Carr noemde.
“Hij zal een grote rol spelen bij deze tussentijdse verkiezingen. Daar bestaat geen twijfel over,” zei Welker tijdens de voorbeschouwing. “Hij heeft natuurlijk een aantal kandidaten gesteund in de voorverkiezingen. Hij heeft wat gemengde resultaten gehad, maar recentelijk was zijn keuze voor Senator Darline Graham, natuurlijk de zus van wijlen Senator Lindsey Graham, succesvol in haar voorverkiezingsstrijd, dus nu neemt ze het op tegen Dr. Annie Andrews in South Carolina.”
Zoals Trending Politics News meldde, wees Trump Welker’s beschrijving af en wees op de overwinningen van Graham in South Carolina en Mike Mazzei in Oklahoma. “Kristen Welker, de onpopulaire ‘gastvrouw’ van het eens zo geweldige Meet the Press, nu beschouwd als Meet the Fake Press, verklaarde zojuist dat Donald Trump ‘gemengde resultaten’ heeft behaald met zijn goedkeuringen van kandidaten,” schreef Trump. Hij zei dat de recente overwinningen naast een “100%” Senaatsrecord en een “98%” Huisrecord stonden.
Trump daagde vervolgens het gebruik van de publieke zendtijd door NBC uit en beschuldigde Welker ervan opzettelijk een onjuist beeld te schetsen. “Hoe kan iemand dit zeggen, werkend voor vrij gegeven Publieke Zendtijd? Resultaten zijn bijgevoegd,” schreef hij. “Vanwege deze opzettelijke onjuistheid zal ze worden gemeld bij de FCC voor berisping of straf. Helaas is zij niet de enige.”
De beschikbare cijfers verklaren Trump’s bezwaar. Een Fox News goedkeuring tracker telde overwinningen van alle 24 door Trump gesteunde kandidaten in Republikeinse Senaatsvoorverkiezingen en 214 van zijn 218 gesteunde Huis-kandidaten. Zijn record in gouverneursvoorverkiezingen was 16 overwinningen in 21 races, inclusief Mazzei’s nipte overwinning in Oklahoma. Fox News meldde dat vijf door Trump gesteunde gouverneurskandidaten hun voorverkiezingen verloren, hoewel Welker niet specificeerde op welke categorie van goedkeuringen ze doelde toen
