URSEM – Tijdens een werkbezoek van koning Willem-Alexander aan het Noord-Hollandse Ursem heeft vrijdagmiddag een incident plaatsgevonden. Toen de koning de brandweerkazerne verliet, probeerde een man hem aan te vallen. De koning schrok zichtbaar van het voorval. De man werd tegengehouden door de beveiliging van de koning en vervolgens door de politie afgevoerd.
De koning bracht een bezoek aan het dorp in de gemeente Koggenland. Het programma stond in het teken van de sterke gemeenschapszin, het actieve verenigingsleven en de inzet van vrijwilligers. Tijdens zijn bezoek sprak Willem-Alexander onder meer met vrijwillige brandweerlieden. Ook stond een wandeling door het dorp op het programma, waarbij aandacht werd besteed aan de ontwikkeling van een nieuw recreatiebos.
Het koninklijk bezoek zou worden afgesloten in café Halfweg, waar de koning met horecaondernemers en initiatiefnemers van maatschappelijke ontmoetingsplekken zou spreken over het belang van sociale verbinding. Burgemeester Pieter van Maaren ontving de koning namens de gemeente. Of het incident gevolgen heeft gehad voor het verdere programma, is niet bekend.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112nederland.nl
Foto’s: RVP Media
