• wo. okt 14th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

## IND ZET DWANGSOMMEN STOP: DE ONZEKERHEID BLIJFT

**DEN HAAG** – In een wereld waar de tijd lijkt stil te staan voor asielzoekers, heeft de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) een schokkende beslissing genomen. De Eerste Kamer heeft ingestemd met het voorstel van asielminister Bart van den Brink om dwangsommen te verbannen voor diegenen die al te lang wachten op een beslissing over hun verblijfsstatus.

### De Illusie van Snelle Beslissingen

“De dwangsommen werden ooit als een oplossing gepresenteerd om de IND te dwingen sneller te beslissen,” zegt Rhodia Maas, directeur-generaal van de IND. “Maar in werkelijkheid hebben ze alleen maar geleid tot een toename van werkdruk en torenhoge kosten. Het doel van snellere beslissingen? Volledig gefaald!”

Asielzoekers blijven in een eindeloze wachtkamer zitten, gevangen in de greep van bureaucratische chaos. De IND heeft dit jaar al 112 miljoen euro aan dwangsommen uitgekeerd, een schokkende stijging ten opzichte van de 79 miljoen euro van vorig jaar. De achterstand in het aantal te behandelen asielverzoeken groeit met de dag, terwijl de tijd verstrijkt voor de wanhopige mensen die op een beslissing hopen.

### Geen Oplossingen in Zicht

De IND lijkt zich in een vicieuze cirkel te bevinden, waar de rechten van asielzoekers worden genegeerd en hun onzekerheid als bijzaak wordt behandeld. “Te veel mensen wachten te lang en leven in een staat van constante angst,” aldus Maas. “Dit kan zo niet langer doorgaan.”

### De Waarheid Achter de Schermen

Met de stopzetting van dwangsommen rijst de vraag: wat is de echte agenda achter deze beslissing? Is dit een poging om de groeiende kritiek op de IND te smoren? Of zijn er duistere krachten aan het werk die liever niet willen dat we de waarheid ontdekken? De schaduw van controle ligt over de hele situatie, en de vraag blijft hangen: wie heeft hier werkelijk de touwtjes in handen?


Source: https://www.dagelijksestandaard.nl/nieuws/ind-blij-dat-dwangsommen-asielzoekers-verleden-tijd-zijn

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *