Begin april raakte bekend dat D’haeseleer in het ziekenhuis was opgenomen met een acute ontsteking van de lever. Pas weken later werd een geschikte donor gevonden en nadien moest het parlementslid revalideren. In mei volgde de arrestatie van acht partijgenoten, waaronder zijn plusdochter en schepen voor Forza Ninove Malika Sclacmender. Ook een tweede schepen werd toen opgepakt voor verhoor.
© ‘De afspraak’ / VRT
Waarom zijn plusdochter is opgepakt, wilde presentator Bart Schols weten. “Dat weet ik niet”, antwoordde D’haeseleer eerst nog ontwijkend. “Ze heeft trouwens nog altijd geen schriftelijk verslag gehad van haar verklaring.”
Alle Forza Ninove-leden vrijgelaten, maar speurders richten nu hun pijlen op Guy D’haeseleer zelf
Maar welke vragen zijn aan haar gesteld, probeerde Schols nogmaals. “Heb je volmachten? Ben je met volmacht gaan stemmen? Waar heb je die volmacht gehaald? Wie woonde de vergaderingen van Forza Ninove bij? Is er over de volmachten gesproken? Heb jij een doktersbriefje gekopieerd? Dergelijke vragen”, aldus de burgemeester.
In mei raakte bekend dat ook Guy D’haeseleer zal worden ondervraagd in het gerechtelijk onderzoek naar mogelijk misbruik van volmachten. “Ik heb er vertrouwen in. Ik heb met mijn mensen gesproken, niemand heeft volmachten gekopieerd”, luidde het donderdagavond in De afspraak. “Wat ik over het onderzoek weet, lees ik in de krant.”
<a href="https://www.nieuwsblad.be/nieuws/volgens-vlaams-belang-is-een-onderzoek-een-heksenjacht-als-het-om-eigen
.
