• za. mei 2nd, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

CEO van Turning Point USA (TPUSA), Erika Kirk, weduwe van de vermoorde conservatieve activist Charlie Kirk, verklaarde op 29 april 2026 dat er een “ernstige epidemie van dehumanisatie” de VS heeft besmet, naar aanleiding van de derde moordaanslag op president Donald Trump tijdens het White House Correspondents’ Dinner, waar ze aanwezig was.

Kirk, die unaniem werd verkozen om haar man op te volgen als CEO van de conservatieve groep na zijn moord in september 2025, nam ook de gelegenheid om de late-night presentator Jimmy Kimmel en de journalistiek als geheel te bekritiseren in een emotioneel geladen monoloog om “The Charlie Kirk Show” podcast te openen.

“We zijn allemaal mensen, en als je gewoon even pauzeert en jezelf afvraagt, ‘Hoe zou je je voelen als zelfs maar één persoon wrede grappen maakte over de moordpoging op je geliefde?’ Dat is wat Jimmy Kimmel deed tegen de first lady,” ging ze verder, hoewel Kimmel heeft geprobeerd te zeggen dat hij geen moordgrap maakte.

“Het lijkt erop dat niets ooit genoeg zal zijn voor het kwaad in deze wereld,” vervolgde ze, volgens een rapport van Fox News. “Ons land is onherkenbaar geworden; deze mensen hebben de waarheid verdraaid tot het punt dat ze de moord op mijn man hebben gemotiveerd. Ze hebben voortdurend geprobeerd de president te vermoorden, en iedereen die hen in de weg staat wordt bestempeld als ‘haatdragend’, ‘racist’, ‘fascist’ en elk ander triggerwoord dat grof oneerlijk is,” voegde Kirk toe.

Kirk wees er vervolgens op dat de laatste poging werd uitgevoerd door Cole Tomas Allen, een leraar, en zei: “Van alle mensen, een leraar die probeerde onze geschiedenis, voor het slechte, te veranderen met kogels.” Ze zei toen: “Iedereen vraagt zich af waarom ik zelfs naar het White House Correspondents’ Dinner ben gegaan, en dat was omdat veel van de journalisten in die kamer hebben geprobeerd mij te dehumaniseren, en ik wilde sommigen van hen persoonlijk ontmoeten.”

“Waarom een gesprek over mij voeren als je een gesprek met mij kunt hebben?” vroeg ze. Kirk verscheen op het programma gekleed in het zwart en zat naast de lege stoel die ter ere van haar overleden man leeg bleef, waar ze de White House Correspondents’ Association prees voor het geven van de kamer in het Washington Hilton Hotel een echte, all-Amerikaanse uitstraling.

“Kort daarna klonken schoten en brak totale chaos uit,” vertelde Kirk. “Als je in die kamer was, had je geen idee wat de status van de schutter was, hoeveel er waren of eerlijk gezegd echt iets. Het was gewoon pure chaos. En dus, tijdens een actieve schietpartij, gebruiken deze journalisten hun telefoons om momenten te vinden om vast te leggen voor clips.”

“Ze waren zo bezorgd om een video te maken in een kamer met een actieve schutter dat ze per ongeluk en letterlijk zichzelf zouden kunnen filmen terwijl ze werden neergeschoten,” ging Kirk verder in haar monoloog. “Velen van die mensen zijn te zeer afgestompt dat vechten of vluchten secundair werd aan de mogelijkheid om zichzelf in het verhaal te plaatsen, wat ironisch genoeg de nummer 1 regel van journalistiek schendt.”

Kirk uitte vervolgens haar diepe afkeer van Allen, die officieel is aangeklaagd voor de schietpartij. Hij kijkt momenteel tegen drie aanklachten aan, waaronder een poging tot moordaanslag op de president, het vervoeren van een vuurwapen over staatsgrenzen en het afvuren van een wap

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *