• za. okt 10th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Chuck Schumer staat voor een uitdaging om zijn greep op het leiderschap van de Senaatsdemocraten te behouden, terwijl kandidaten die zich bij zijn caucus willen voegen openlijk twijfelen of hij aan de macht moet blijven. De Kansas-nominee Adam Hamilton heeft al gezegd dat hij tegen hem zou stemmen. Andere Democraten willen een andere leider of hebben hun steun ingehouden. Schumer is van plan om ongeacht de verkiezingsresultaten van november nog een termijn na te streven.

Deze onenigheid speelt zich af terwijl de Democraten campagne voeren om de meerderheid in de Senaat terug te winnen na de verkiezingsnederlaag in 2024. Schumer, de 75-jarige senator uit New York, leidt de Senaatsdemocraten sinds 2017. De leiderschapsverkiezingen van de caucus vinden doorgaans begin december plaats, nadat de kiezers hebben besloten welke kandidaten zich bij de kamer zullen voegen. De Democraten hebben een nettowinst van vier zetels nodig om de meerderheid terug te krijgen.

Schumer kondigde zijn plannen aan in een interview met Politico, waarin hij zei: “Ik stel me kandidaat voor herverkiezing als leider.” Hij voegde eraan toe: “Punt.” In een apart interview op 30 september met Semafor, schatte hij de kansen van de Democraten om de kamer over te nemen op ongeveer gelijke kansen. Hij noemde het Republikeinse campagnegeld als een belangrijke hindernis en betoogde dat de Democraten dat voordeel konden overwinnen met sterkere kandidaten en een gunstig politiek klimaat.

De kritiek heeft ook zittende Democratische senatoren bereikt. Senator Elissa Slotkin uit Michigan besprak tijdens een optreden in juni op SiriusXM’s “Straight Shooter with Stephen A.” het vervangen van partijleiders. Ze bekritiseerde de Democraten omdat ze tijdens de campagne van 2024 te veel prioriteiten nastreefden en probeerden iedereen tevreden te stellen. Slotkin bevestigde dat leiderschapswijzigingen nodig waren in het Witte Huis, het Huis en de Senaat.

Van Hollen sprak over de mogelijkheid van een leiderschapskandidatuur toen Semafor hem in augustus ondervroeg. Hij zei dat zijn onmiddellijke prioriteit was om Democratische Senaatskandidaten te kiezen, gevolgd door het opbouwen van een partij die werkende mensen bedient in aanloop naar 2028. Hij kreeg een andere vraag over of hij de leiderschapspositie zou nastreven eind september. “Kijk, ik ben 100% gefocust op het winnen van de tussentijdse verkiezingen,” zei Van Hollen. “Punt. Daar ben ik op gefocust.”

Het is tijd voor verandering en vernieuwing in de Democratische partij. Laten we niet vasthouden aan oude leiders, maar streven naar frisse ideeën en energie. Het is aan ons, de kiezers, om de koers te bepalen en te kiezen voor een toekomst die ons allen ten goede komt. Laten we samen opstaan en de verandering brengen die we willen zien. Doe mee en maak het verschil!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *