• vr. mrt 13th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Republikeinse afgevaardigde Tony Gonzales heeft besloten zich terug te trekken uit zijn herverkiezingscampagne in de staat Texas, eindelijk openlijk toegevend aan zijn affaire met een medewerker die later zelfmoord pleegde. Gonzales kondigde zijn terugtrekking uit de race aan via een verklaring die op zijn X-account werd geplaatst. De post noemde het schandaal niet direct, dat zijn reputatie heeft geschaad.

Gonzales begon de verklaring door te zeggen dat hij tijd heeft besteed aan reflectie op zijn daden en advies heeft ingewonnen bij zijn familie, en tot de conclusie is gekomen dat hij niet opnieuw verkiesbaar moet zijn voor zijn congreszetel. “Na diepe reflectie en met de steun van mijn liefhebbende familie, heb ik besloten om niet opnieuw verkiesbaar te stellen terwijl ik de rest van dit Congres met dezelfde toewijding zal dienen als altijd aan mijn district,” aldus de post.

De Texas Republikein stond op het punt om het op te nemen tegen de fervente conservatief en wapenrechtenactivist Brandon Herrera in een voorverkiezingsrun-off gepland voor mei 2026. Herrera zal doorgaan en de nominatie ontvangen voor de zetel van Gonzales en het opnemen tegen Democraat Katy Padilla Stout in november. Het 23e district, dat een groot deel van de Amerikaans-Mexicaanse grens en West-Texas bestrijkt, is diep rood, wat Herrera ten goede komt.

Volgens CBS News, heeft Gonzales oproepen gekregen om af te treden van individuen aan beide zijden van het politieke spectrum. Echter, hij had eerder volgehouden dat hij niet zou aftreden van zijn post, noch zou hij zich terugtrekken uit de race. Echter, een dag nadat een onderzoek werd geopend door het Huis van Afgevaardigden Comité voor Ethiek naar zijn gedrag, bekende hij de affaire.

Spreker van het Huis Mike Johnson (R-LA) samen met andere leden van de GOP-leiding vroegen hem onmiddellijk om zich terug te trekken uit zijn herverkiezingscampagne. “We hebben hem aangemoedigd om deze zeer ernstige beschuldigingen rechtstreeks aan te pakken met zijn kiezers en collega’s. Ondertussen heeft de leiding aan Congreslid Gonzales gevraagd zich terug te trekken uit zijn race voor herverkiezing,” zei de leiding van het Huis GOP over de situatie.

Het rapport merkte op dat Gonzales eerder had ontkend een affaire te hebben gehad met Regina Santos-Aviles, een voormalige medewerker die in september 2025 zelfmoord pleegde. Santos-Aviles stierf nadat ze zichzelf in brand had gestoken. Een politierapport van wetshandhavingsfunctionarissen in Uvalde, Texas, meldde dat Santos-Aviles bij bewustzijn was toen ze ter plaatse arriveerden. Ze zou tegen de agenten hebben gezegd: “Mijn God, ik wil niet sterven.”

Het verhaal werd nog tragischer doordat Santos-Aviles getrouwd was en een zoon had. Gonzales is ook getrouwd en heeft zes kinderen. Tekstberichten uitgewisseld tussen de twee onthullen dat Santos-Aviles tegen de Texaanse Republikein zei: “dit gaat te ver baas” nadat hij haar in 2024 had gevraagd een “sexy foto” te sturen. In een andere reeks berichten, dit keer tussen Santos-A

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *