GOUDA – Het Openbaar Ministerie vervolgt een 44-jarige brugwachter uit Alphen aan den Rijn voor dood door schuld na het dodelijke ongeval bij de Julianasluis in Gouda. Daarbij kwam op 21 januari een 58-jarige vrouw om het leven nadat haar auto van een opengaande brug in het water terechtkwam.
Het ongeval gebeurde rond 09.14 uur. Uit een onderzoek in opdracht van de provincie Zuid-Holland blijkt dat de vrouw met haar auto tussen twee brugdelen tot stilstand kwam doordat aan de overzijde een file stond. Terwijl de slagbomen sloten, bleef de auto ruim een halve minuut op het tussenliggende wegdek staan. Vervolgens reed de bestuurster achteruit, waardoor de achterwielen op het beweegbare brugdeel terechtkwamen. Kort daarna ging de brug open en belandde de auto in het water. De brandweer haalde de vrouw uit het water, maar zij overleed later in het ziekenhuis.
Volgens het Openbaar Ministerie zal tijdens de rechtszaak worden behandeld wat er precies is misgegaan. De brugwachter mag de zaak in vrijheid afwachten. Uit het provinciale onderzoek blijkt verder dat in 2018 al een soortgelijk ongeval plaatsvond bij de Julianasluis, waarna maatregelen werden genomen.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112nederland.nl
Foto’s: ASMedia
