• ma. dec 8th, 2025

Admiraal Frank “Mitch” Bradley, momenteel dienend als commandant van het Amerikaanse Special Operations Command, ook bekend als SOCOM, heeft de verre linkse beweringen neergeschoten dat Oorlogssecretaris Pete Hegseth een vervolgstaking heeft uitgevoerd op “overlevenden” van een luchtaanval die een drugssmokkelboot in het Caribisch gebied in september 2025 vernietigde.

Bradley, een zeer gedecoreerde Navy SEAL met drie decennia militaire dienst, heeft getuigenis afgelegd tijdens een besloten hoorzitting voor leiders van zowel de Huis- als de Senaatscommissies voor Gewapende Diensten en Inlichtingen over de huidige operaties tegen drugssmokkelgroepen. Deze organisaties smokkelen al vele jaren drugs zoals fentanyl naar de VS, wat heeft geleid tot duizenden verslavingsgerelateerde sterfgevallen.

De hoorzitting en Bradley’s getuigenis volgen op een verhaal dat werd gepubliceerd door de altijd Trump-hatende Washington Post – dat anoniem was gelekt – waarin werd beweerd dat onbekende militaire advocaten en ander personeel beweerden dat Hegseth hen op 2 september had opgedragen om “hen allemaal te doden” tijdens een aanval.

Tijdens zijn getuigenis ontkende Bradley ooit een dergelijk bevel van de oorlogssecretaris te hebben ontvangen om alle overlevenden op de boot te elimineren. Hij ging verder met het beschrijven van een gedetailleerde richtlijn die kinetische aanvallen tegen het vaartuig en degenen erin toestond. De order beschouwde de inzittenden van de boot als echte bedreigingen volgens de regels van het engagement, maar bevatte geen specifieke protocollen voor hoe om te gaan met overlevenden.

Tijdens besloten briefings na de aanval werd videobeelden getoond van een tweede aanval. Democraten noemden wat ze zagen “gruwelijk” en “diep verontrustend.” Dit komt niet als een verrassing. Democraten hebben beschuldigingen geuit tegen leden van het leger en de Trump-regering als geheel voor het plegen van “oorlogsmisdaden” door de strijd aan te gaan met gerichte drugssmokkelboten vol dodelijke stoffen.

Hegseth en het leger zijn gesteund door wetgevers zoals senator Tom Cotton (R-AR) en afgevaardigde Rick Crawford (R-AR) die de genomen acties tegen deze vaartuigen verdedigden als zowel wettig als gerechtvaardigd, binnen de “mist van oorlog.” Afgevaardigde Jim Himes (D-CT) noemde het incident echter een van de meest “verontrustende” gebeurtenissen tijdens zijn openbare dienstloopbaan, waarbij hij op bizarre wijze volhield dat het gebruik van het leger om een vijandige natie te stoppen met het overspoelen van ons land met vergif op de een of andere manier verwerpelijk en laakbaar is. Vreemd genoeg deed Himes zijn best om de schipbreukelingen van drugssmokkelaars sympathiek te laten lijken, eisend dat de beelden van de aanval worden vrijgegeven aan het publiek.

Bekijk hier de admiraal:

*” geeft verplichte

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *