• za. jul 18th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Sen. Josh Hawley (R-MO) heeft Minnesota Attorney General Keith Ellison stevig aangepakt tijdens een hoorzitting in de Senaat over de enorme fraudezaken in de staat, waarbij een onafhankelijke journalist van 24 jaar vond wat de staatsfunctionarissen jarenlang niet konden vinden. Hawley ondervroeg Nick Shirley over wat hij ontdekte door openbare registers te controleren, locaties te bezoeken en basisvragen te stellen. Shirley zei dat de fraude “overal” was. Hawley richtte vervolgens de discussie op Ellison, campagnebijdragen en waarom de Democratische procureur-generaal niet is vervolgd.

Het gesprek vond plaats terwijl Minnesota onder nationale aandacht blijft vanwege fraude in door belastingbetalers gefinancierde programma’s, waaronder het Feeding Our Future-schandaal en andere vermeende misbruiken van publiek geld. Shirley heeft de aandacht getrokken door Minnesota-faciliteiten te bezoeken en te filmen wat hij beschreef als duidelijke tekenen van fraude. Hawley gebruikte de hoorzitting om Shirley’s bevindingen te contrasteren met het verleden van Ellison inzake fraudeverwijzingen.

Libs of TikTok deelde de clip later met de bewering dat Ellison “betrokken was bij de fraude.” Hawley begon met vragen aan Shirley over hoe weinig het kostte om problemen te vinden. “Je stelde een paar vragen en je keek,” zei Hawley. “Je hebt daadwerkelijk gekeken om te zien of er fraude was.” Shirley antwoordde: “Ja.” Hawley zei toen dat Shirley het “wijd open overal, alomtegenwoordig” vond, en Shirley antwoordde: “Overal. Overal.”

Libs of TikTok deelde de clip op X met de tekst: “Keith Ellison zit in de fraude. Waarom is hij nog niet gearresteerd???” In de video zei Shirley dat het probleem niet beperkt was tot één programma. Hij wees op “veel van de Medicaid-programma’s in Minnesota.” Hij noemde vervolgens voorbeelden zoals niet-noodzakelijke schoolvoertuigen en transportbedrijven.

Hawley richtte zich vervolgens rechtstreeks tot Ellison. “Keith Ellison, toen hij procureur-generaal was in 2018, 2019, ik denk dat we een poster hebben met dit effect, kreeg eigenlijk te horen en kreeg meerdere verwijzingen naar zijn kantoor over fraude in enkele van de programma’s die jij hebt bekeken,” zei Hawley. “Ik bedoel, dit is nu al jaren geleden. Er werden officiële verwijzingen naar hem gedaan.” Hawley zei dat Ellison’s reactie was dat hij “gewoon geen bewijs van fraude kon vinden.”

Hawley vroeg Shirley of corruptie binnen de regering van Minnesota een mogelijkheid was. “Denk je dat er misschien een beetje corruptie is op het overheidsniveau in de staat Minnesota?” vroeg Hawley. “Misschien zijn sommige van deze jongens misschien omgekocht. Denk je? Ik bedoel, mogelijk?” Shirley antwoordde: “Ja, het is niet eens misschien of mogelijk. Het is een zekerheid.”

Bekijk hier hoe Hawley Nick Shirley ondervraagt over fraude in Minnesota en Keith Ellison:

Hawley wees op Ellison’s connectie met personen die betrokken waren bij Feeding Our Future. “Keith Ellison, die vent die $250 miljoen aan fraude over het hoofd zag, nam $10.000 aan campagnebijdragen aan van de mensen die de fraude pleegden,” zei Hawley. Hij zei dat die mensen naar Ellison’s kantoor kwamen en hem “vroegen om alsjeblieft de staatsonderzoekers van hun rug te halen.” Hawley voegde eraan toe dat ze hem “vroegen om de onderzoeken stop te zetten,” en zei dat Ellison “hielp.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *