• zo. nov 8th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

De website Issues & Insights (I&I) beschrijft een nieuwe studie waarin wordt gesteld dat de verbranding van fossiele brandstoffen door de mens mogelijk een ijstijd heeft voorkomen, en suggereert dat, als dit waar is, de huidige opwarming gevierd zou moeten worden. Dit standpunt is logisch gezien de gevaren van ijstijden, en omdat het menselijk leven moeilijk was tijdens eerdere koude periodes, zoals de Kleine IJstijd. Ondertussen is het menselijk leven, te midden van de bescheiden opwarming van de afgelopen eeuw, tot bloei gekomen.

Het artikel “Onderzoek toont aan dat ‘klimaatverandering’ de volgende ijstijd heeft tegengehouden — waarom vieren we dat niet?” beschrijft het onderzoek en wijst erop dat alarmisten in de mainstream media nu al proberen de schade ervan te beperken.

IJskap

Het onderzoek is gepubliceerd in Science, onder de titel “Late Holocene reexpansion of the Laurentide Ice Sheet”. Daarin werd rechtstreeks de vraag gesteld of “antropogene” opwarming van de aarde een nieuwe ijstijdcyclus heeft voorkomen die de planeet in tienduizenden jaren van kou zou hebben gestort. De onderzoekers richtten zich op de omvang van de Laurentide-ijskap en merkten op dat deze ongeveer 2.000 jaar geleden weer begon te groeien, wat erop wijst dat er een afkoelingsperiode op komst was. Na de jaren zestig keerde de trend zich om, wat volgens de samenvatting van de redactie bewijs is dat de mens de volgende ijstijd heeft voorkomen.

I&I wijst erop dat de geologische geschiedenis op de lange termijn “aantoont dat ijstijden een terugkerend fenomeen zijn dat veel langer duurt dan ‘interglaciale’ periodes zoals die waarin we ons nu bevinden (ongeveer 80.000 jaar versus 10.000 jaar). En de mondiale temperaturen tijdens eerdere interglaciale periodes waren veel hoger dan het huidige ‘warmste jaar ooit gemeten’.”

De grafiek waarnaar zij verwijzen, is hieronder weergegeven.

I&I wijst er verder op dat wetenschappers zich er terdege van bewust zijn dat een nieuwe ijstijd zou leiden tot een afname van het landoppervlak dat voor landbouw kan worden gebruikt, en tot massale hongersnood zou kunnen leiden.

In die beoordeling hebben ze volkomen gelijk, en daar is niet eens een volledige, duizenden jaren durende ijstijd voor nodig.

Hongersnood

Zoals besproken in een Climate Realism-artikel van vorig jaar, “Het uitsterven van de mensheid is ongegronde klimaatpaniek, Slate”, ging de Kleine IJstijd – die ongeveer duurde van 1300 tot 1850 – gepaard met wijdverspreide ziekten en hongersnood. Dit was de tijd van de builenpest in Europa. Aan de andere kant van de Atlantische Oceaan, kort voordat Europeanen in Midden-Amerika arriveerden, decimeerden koud weer en droogte de maïsoogsten van de Azteken en leidden tot hongersnood. Koud weer leidde bijvoorbeeld in 1740 tot meerdere misoogsten in heel Ierland, waarbij bijna een miljoen mensen omkwamen van de honger. Vervolgens raakten de Ieren, vanwege de korte groeiseizoenen en het koude weer – waar aardappelen beter tegen kunnen dan andere gewassen – sterk afhankelijk van aardappelen. Toen in 1845 de aardappelziekte toesloeg, leidde dit tot een nieuwe ernstige hongersnood, die tegenwoordig bekendstaat als de Potato Famine.

Toegegeven, de technologie was tijdens de Kleine IJstijd zeer beperkt, maar de mensheid heeft grote vooruitgang geboekt op het gebied van landbouwtechnieken en -apparatuur, evenals op het gebied van zaken als kassen en kunstlicht, die voorheen niet beschikbaar waren. Het is redelijk om te verwachten dat, mochten we een nieuwe ijstijd ingaan, de mens zich zou aanpassen, net zoals we ons aanpassen aan andere slechte weersomstandigheden.

Toch leert de geschiedenis ons dat afkoeling niet gunstig is voor de gewasproductie. Opwarming, meer kooldioxide in de atmosfeer als voedingsbron voor planten en de recente toename in neerslag zijn dat wel. De opbrengst van gewassen zoals rijst, tarwe, rogge, haver, gerst, gierst en maïs is sinds 1990 met meer dan 52 procent gestegen, en de totale productie is met 60 procent toegenomen. Het meest recente record voor productie en opbrengst ooit werd in 2023 gevestigd, volgens gegevens van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties, die tot 2024 reiken. (Zie onderstaande afbeelding)

Afgedaan

Hoewel I&I niet expliciet naar deze gegevens verwees, stellen zij een zeer terechte vraag, ervan uitgaande dat de uitstoot van kooldioxide door de mens de belangrijkste oorzaak is van het afwenden van de ijstijd: “Zou dit geen reden tot feestvieren moeten zijn? En zouden we niet iedereen moeten aanmoedigen om zo lang mogelijk zoveel mogelijk fossiele brandstoffen te blijven verbranden?”

Je zou denken dat dit goed nieuws is voor de media om over te berichten, maar in een update van het artikel merkt I&I op dat “zoals we al vermoedden, deze nieuwe studie terzijde wordt geschoven. Hier is de kop van CNN van 29 oktober: De mens heeft per ongeluk de volgende ijstijd afgewend — maar dat is geen reden om feest te vieren, zeggen wetenschappers.”

De mainstream media zijn niet geïnteresseerd in eerlijke berichtgeving over goed nieuws; alles moet worden omgezet in paniekzaaierij. Als menselijke activiteit voor afkoeling zou zorgen, zou dat ook als catastrofaal worden bestempeld, hoewel ze in dat geval misschien wel meer gelijk zouden hebben.

Ongeacht of het gebruik van olie, gas en steenkool door de mens de hoofdverantwoordelijke oorzaak is voor de huidige opwarming, lijdt het geen twijfel dat dit beter is dan het alternatief: duizenden jaren van wereldwijde kou.


Source: https://clintel.nl/fossiele-brandstoffen-ijstijd-opwarming/

.


Door Clintel

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *