
Er zal hoogstwaarschijnlijk een burgeroorlog uitbreken in Groot-Brittannië, zei kolonel (b.d.) Richard Kemp eerder dit jaar.
“Ik heb het niet over de Amerikaanse Burgeroorlog”, zei hij. “Ik heb het over iets dat meer lijkt op Noord-Ierland, maar dan op een veel intensievere schaal, waarbij de autochtone Britten, een deel van de immigrantenbevolking en de Britse regering als drie verschillende partijen tegen elkaar strijden. En het zou me zeer verbazen als dat niet gebeurt.”
Kolonel (b.d.) Richard Kemp is een voormalig commandant van de Britse strijdkrachten in Afghanistan en Irak. Hij bracht een groot deel van de laatste vijf jaar van zijn militaire carrière door in Downing Street als hoofd van het team voor internationaal terrorisme bij het Joint Intelligence Committee. Hij is nu schrijver, journalist, mediacommentator en motiverend spreker en verleent strategische adviesdiensten op het gebied van leiderschap, veiligheid, inlichtingen, terrorismebestrijding en defensie, schrijft Exposé News.
In aflevering 3 van de Opinionated-podcast, die in februari werd uitgezonden, besprak kolonel Richard Kemp de onderhandelingen tussen de VS en Iran, de kans op hernieuwde gevechten in Gaza en een dreigende burgeroorlog in Groot-Brittannië.
Kemp stelde dat ongecontroleerde immigratie, de groeiende politieke invloed van islamisten en zwak politiek leiderschap het Verenigd Koninkrijk in de richting duwen van wat hij omschreef als een waarschijnlijk “burgeroorlog”-scenario.
[embedded content]Gedeeltelijk transcript
Benjamin Anthony: Terug in het oude land, Groot-Brittannië, waar ik ben opgegroeid en waarvoor u trots en heldhaftig hebt gediend, lijkt het land zijn wil om voor zijn cultuur op te komen volledig te hebben verloren. En het lijkt te buigen voor wat veel mensen immigratie noemen, maar wat ik eigenlijk beschouw als de islamisering van niet alleen Groot-Brittannië, maar heel Europa. Maar Groot-Brittannië is daar een voorbeeld van.
Hoe ziet u de toekomst in de komende 10, 20 jaar? Vinden militairen zoals uzelf, die zo dapper in het buitenland zijn ingezet om de Britse belangen te beschermen, het prettig wat ze zien als ze thuiskomen?
Kolonel (b.d.) Richard Kemp: Ik kan niet voor militairen in het algemeen spreken, maar wat ik wel kan zeggen is dat Britse soldaten die in Afghanistan hebben gevochten, tegen de Taliban en andere islamitische extremisten hebben gevochten. En er waren meer Britten, Britse moslims, die bij de Taliban dienden en aan de kant van de Taliban tegen de Britten vochten, dan er moslims in het Britse leger waren in die periode. Dat is, denk ik, een indicatie van de stand van zaken.
Het gaat nog erger worden. Het gaat al vele, vele jaren de verkeerde kant op, en het zal alleen maar erger worden. En geen enkele regering, noch de huidige regering, noch een toekomstige regering van het VK, heeft het lef om dit te stoppen.
Als ze krachtige maatregelen willen nemen om de islamisering van het VK te voorkomen, dan betekent dat grote problemen voor hen. Ze willen geen problemen. Ze kijken vier jaar vooruit. Ze zullen de beslissing voor zich uitschuiven naar iemand anders.
Ik denk dat het eindresultaat daarvan zeer waarschijnlijk een burgeroorlog in Groot-Brittannië zal zijn, waarbij de autochtone…
Benjamin Anthony: Een fysieke burgeroorlog?
Kolonel (b.d.) Richard Kemp: Een echte burgeroorlog. Ik heb het niet over de Amerikaanse Burgeroorlog. Ik heb het over iets dat meer lijkt op Noord-Ierland, maar dan op een veel intensievere schaal, waarbij de autochtone Britten, een deel van de immigrantenbevolking en de Britse regering als drie verschillende partijen tegen elkaar vechten. En het zou me zeer verbazen als dat niet gebeurt, want er is geen uitzicht dat de regering, welke regering dan ook vandaag de dag, dit kan voorkomen.
En het grote probleem dat de Britse bevolking heeft, is dat ze geen politieke keuze hebben. We leven niet echt in een democratie. Op welke partij je ook stemt, je krijgt hetzelfde beleid. En dat geldt ook voor immigratie en voor de manier waarop de islamitische bevolking mag groeien, en niet alleen in aantal, maar ook in dominantie. En ze worden steeds brutaler.
In het parlement zitten er sinds de laatste verkiezingen zo’n zes islamitische parlementsleden, die bij de Britse verkiezingen zijn gekozen op basis van een Gaza-programma. En daar gaan we bij de volgende verkiezingen nog veel meer van zien.
Vind je het belangrijk dat er nog onafhankelijke berichtgeving bestaat die niet wordt gestuurd door grote belangen? Met jouw steun kunnen we blijven schrijven en onderzoeken. Klik hieronder en draag bij aan het voortbestaan van Frontnieuws.
Copyright © 2026 vertaling door Frontnieuws. Toestemming tot gehele of gedeeltelijke herdruk wordt graag verleend, mits volledige creditering en een directe link worden gegeven.
Nederland: asielzoekers doodden 14-jarig meisje – autoriteiten wilden de daders verdoezelen
Volg Frontnieuws op 𝕏 Volg Frontnieuws op Telegram
Lees meer over:
.
