• di. dec 30th, 2025

Een schokkende 42-minuten durende video van onafhankelijk journalist Nick Shirley onthulde verdachte kinderopvangcentra in Minneapolis, waaronder een met de verkeerd gespelde naam “Quality Learing Center” dat vergunning had voor 99 kinderen maar geen enkele activiteit vertoonde, ondanks miljoenen aan staatsfondsen.

Dit schandaal leidde tot kritiek op de gouverneur van Minnesota, Tim Walz, te midden van een bredere affaire waarbij minstens $1 miljard aan vermeende fraude met sociale diensten werd gekoppeld aan de Somalische gemeenschap, waarbij sommige fondsen naar Al-Shabab zouden zijn gegaan. Vooraanstaande figuren zoals JD Vance, Mike Lawler, Donald Trump Jr. en Elon Musk eisten verantwoording, vervolgingen en hoorzittingen over X.

Vicepresident JD Vance merkte op dat dit schandaal “een microkosmos is van de immigratiefraude in ons systeem.” Hij voegde eraan toe: “Politici vinden het leuk omdat ze macht krijgen. Uitkeringstrekkers vinden het leuk omdat ze rijk worden, maar het is een nulsomspel, en ze stelen zowel geld als politieke macht van de Minnesotanen.”

In navolging van dit standpunt riep afgevaardigde Mike Lawler (R-NY) op tot verantwoording. “Mensen moeten worden gearresteerd en vervolgd en de gouverneur van Minnesota moet verantwoordelijk worden gehouden,” merkte hij op. “Het Congres moet onmiddellijk een hoorzitting houden en antwoorden krijgen.”

Donald Trump Jr. was woedend en benadrukte: “Als je dit nog niet hebt gezien. Kijk het. Helemaal. Begrijp dat dit is wat journalisten zouden moeten doen, maar niemand in de reguliere media zal zelfs de moeite nemen om te kijken, laat staan het daadwerkelijk te publiceren. Dit is wat ze met jouw land doen met jouw belastinggeld!!!”

Evenzo geïrriteerd merkte Elon Musk op: “Hoe meer je ernaar kijkt, hoe meer je geschokt zult zijn over wat jouw belastinggeld doet en het feit dat, als dit niet wordt teruggedraaid, jouw stem niets zal betekenen.” In een andere opmerking pleitte hij: “Vervolg [Tim Walz].”

Als afsluiting van zijn opmerkingen merkte de voormalige DOGE-leider een specifiek geval op: “Het meest voor de hand liggende voorbeeld is het Somalische stemmenblok in Minnesota, een staat die historisch gezien geen Somaliërs had, die Ilhan Omar naar het Amerikaanse Congres hebben gekozen.”

Reagerend op dit schandaal op sociale media, plaatste afgevaardigde Tom Emmer (R-MN) een bericht waarin hij zei: “Een burgerjournalist, @nickshirleyy, heeft meer gedaan met betrekking tot de Somalische kinderopvangfraude in een video van 40 minuten dan Tim Walz in ZEVEN JAAR heeft gedaan. Stop met liegen Timmy, neem verantwoordelijkheid voor wat je hebt gedaan!”

De burgerjournalist repostte een fragment van zijn documentaire en zei: “Hier is de volledige 42 minuten van mijn team en ik die fraude in Minnesota blootleggen… We hebben in EEN dag meer dan $110.000.000 ontdekt… Het is tijd om deze corrupte politici en fraudeurs ter verantwoording te roepen.”

Geïrriteerd vroeg een andere gebruiker: “Waarom krijgt YouTuber, Nick Shirley, meer voor elkaar in het blootleggen van de fraude in Minnesota dan DOJ, FBI & HHS samen?… We eisen dat de Somaliërs worden gedeporteerd… en Tim Walz wordt aangeklaagd.”

In de reacties onder deze tweet uitten Amerikanen hun boosheid. “Ik zal je precies vertellen waarom, al deze dingen zijn gewoon gesubsidieerde winsten. Je geeft een immigrant

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *