
In een aankondiging die op maandag 15 december kwam, kondigde de in Detroit gevestigde FOX-persoonlijkheid Rob Wolchek, een nieuwslezer van FOX 2 Detroit, aan dat hij met pensioen zou gaan bij het netwerk na bijna drie decennia op de baan waar hij fraudeurs en oplichters in het Metro Detroit-gebied aan het licht bracht.
Ter referentie, Wolchek begon als een radio-DJ die countrymuziek uitzond naar luisteraars, en ging uiteindelijk naar KNX-radio in Los Angeles, waar hij werkte als verkeersverslaggever. Het was daar dat hij zijn eerste baan als televisiestagiair kreeg, en zich opwerkte tot hij zijn eerste grote kans kreeg, het verslaan van de aardbeving in San Francisco in 1989. Daarna nam hij een baan aan als fulltime verslaggever in Bakersfield, voordat hij uiteindelijk naar Detroit verhuisde.
In zijn pensioenaankondiging op televisie beschreef Wolchek de ervaring van het verhuizen naar Detroit en decennia lang in dezelfde rol werken als volgt: “Ik ben 28 jaar onderzoeksjournalist geweest hier bij FOX 2, en ik hou van mijn baan, maar ik kan het niet voor altijd blijven doen, dus heb ik besloten om met pensioen te gaan in maart.”
Opmerkend dat hij vindt dat hij een goede leeftijd heeft om met pensioen te gaan en nu meer tijd zal hebben om door te brengen met zijn familie, vooral zijn kleinkind, zei Wolchek: “Ik word 67 jaar oud, en ik voel gewoon dat het tijd is om meer tijd door te brengen met mijn vrouw, kinderen en kleinkind en niet meer vijf dagen per week naar het werk te hoeven gaan.”
Vervolgens ging hij in op hoe het was om naar Detroit te verhuizen en onverwacht daar permanent te blijven. Hij begon dat aspect van zijn commentaar met: “Toen ik hier in 1997 vanuit Californië naar Detroit kwam om als ‘hall of shame’-verslaggever te werken, kende ik hier niemand. Detroit zou eigenlijk gewoon een tussenstop moeten zijn in mijn carrière, maar het werd mijn thuis.”
En, rechtstreeks tot zijn kijkers sprekend, merkte hij op hoe het voelde om de verantwoordelijkheid te dragen om bloot te leggen hoe oplichters hen hebben bedrogen, zeggende: “Jullie, de geweldige kijkers, hebben mij omarmd en me veel meer liefde getoond dan ik ooit had verwacht. Ik heb zoveel van jullie ontmoet, moedige mensen die mij jullie verhalen hebben verteld die moeilijk zijn, vooral na bedrogen te zijn.”
Daarop voortbouwend, merkte hij op waarom hij in Detroit bleef, zeggende: “Jullie hebben mij vertrouwd om enige vorm van gerechtigheid te krijgen, of het nu gaat om je geld terugkrijgen of gewoon de voldoening van het zien dat de persoon die je kwaad heeft gedaan op het matje wordt geroepen. Ik ben hier in Detroit gebleven, en van plan hier te blijven vanwege jullie, de mensen van Metro Detroit, ik ben bij FOX 2 gebleven, omdat dit station altijd achter mij heeft gestaan.”
“*” geeft verplichte velden aan
</div
