• vr. dec 19th, 2025
Het is weer die tijd van het jaar. De tijd waarin de gevestigde media zichzelf en hun favoriete politici op de schouders slaan. De uitslag van de ‘Politicus van het Jaar’-verkiezing is binnen en de nummer twee is niemand minder dan… Henri Bontenbal. Ja, u leest het goed. De leider van het inmiddels tot dwergpartij gereduceerde CDA, de man die meer klimaatwetenschapper is dan volksvertegenwoordiger, wordt op het schild gehesen. Het is het ultieme bewijs dat de Hilversumse logica totaal haaks staat op wat er leeft in de straat.
Bontenbal, de ideale schoonzoon van het partijkartel, reageerde uiteraard verheugd en buitengewoon zelfvoldaan op zijn tweede plek bij WNL.
Zijn verklaring voor dit ‘succes’? Zijn zogenaamde nieuwe manier van politiek bedrijven.
“Ik probeer sinds dat ik politiek leider ben van het CDA op een andere manier politiek te bedrijven,” mijmerde Bontenbal. “Waarin je laat zien dat samenwerking niet iets vies is en dat polarisatie niet nodig is.”

ZE WILLEN DAT WE ZWIJGEN: Steun DDS in de strijd tegen de media-bubbel!
Terwijl de NPO politici als Bontenbal ophemelt, blijven wij kritisch op de macht. Wij trappen niet in de ‘verbinding’-retoriek die eigenlijk uitsluiting betekent. Wilt u dat wij dat in 2026 kunnen blijven doen? Steun ons dan nu!

OPTIE 1: Via BackMe (Snel & Simpel)
👉 Klik hier: https://dds.backme.org

OPTIE 2: Via uw eigen bank
IBAN: NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media
Vergeet niet uw e-mailadres in de omschrijving te zetten voor toegang tot onze exclusieve ‘verboden’ columns!

“Polarisatie is niet nodig” (Lees: Houd uw mond)

Laten we even ontleden wat Bontenbal hier eigenlijk zegt. “Polarisatie is niet nodig.” In Den Haag betekent dat meestal: de gevestigde orde moet het gewoon eens zijn met elkaar, en wie fundamentele kritiek heeft op het systeem (zoals de PVV of FVD), die doet ‘lelijk’.

Dat Bontenbal samenwerking “niet vies” vindt, is ook logisch. Hij zit op dit moment immers weer vuistdiep in de formatiegesprekken met de VVD en D66 om een nieuw minderheidskabinet te smeden.
Samenwerken met de architecten van de ellende (Yesilgöz en Jetten) is voor Bontenbal geen noodzakelijk kwaad, maar een roeping.

De favoriet van de grachtengordel

Dat Bontenbal hoog eindigt in deze verkiezing, zegt alles over het panel en niets over de kiezer. Het CDA is nog altijd een schim van wat de partij ooit was. De ‘comeback’ onder Henri Bontenbal is geen electoraal succesverhaal, maar niets meer of minder dan pure overleving. Oké, het CDA is nog niet kapot. Nou, gefeliciteerd.

Wat overblijft is een restje kiezers dat hunkert naar ‘fatsoen’ en een leider die vooral heel goed ligt bij D66-stemmers en journalisten.
Bontenbal is de politicus die precies zegt wat de elite wil horen: meer klimaatbeleid, meer Europa, en vooral niet te veel ruzie maken met links.
Dat hij nu beloond wordt met zilver, is een troostprijs voor de totale irrelevantie van zijn partij op het echte politieke toneel.

Het is aandoenlijk om te zien hoe blij hij ermee is. Terwijl het land in brand staat, viert Henri dat hij zo lekker ‘verbindend’ is geweest.
Gefeliciteerd, Henri. Op naar de ondergang van het land, maar wel met een glimmende medaille van de pers.

WORD AANDEELHOUDER VAN HET VERZET!
Wij laten ons niet in de luren leggen door dit soort populariteitsprijzen. Wij kijken naar de feiten. Steun de onafhankelijke pers!

🚀 Steun ons via BackMe: https://dds.backme.org

Of maak uw bijdrage over op NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media.
PS: Zet uw e-mailadres erbij voor onze exclusieve SubStack-columns!


Source: https://www.dagelijksestandaard.nl/politiek/lachwekkend-henri-bontenbal-cda-nummer-2-bij-politicus-van-het-jaar-samenwerken-is-niet-vies

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *