Foto: Unsplash/Kahar Erbol
De autoriteiten in Mississippi hebben de noodtoestand uitgeroepen voor de volksgezondheid vanwege de stijgende kindersterfte in de staat. Vorig jaar bedroeg het aantal gevallen van kindersterfte 9,7 per 1000 levend geboren kinderen, het hoogste aantal in meer dan een decennium, blijkt uit cijfers van het ministerie van Volksgezondheid.
[embedded content]Schokkende gezondheidscrisis
In de media wordt gesproken van een ‘schokkende gezondheidscrisis’, waarbij de staat wordt vergeleken met het oorlogsgebied in Oekraïne vanwege de hoge kindersterfte in Mississippi.
Mensen vragen zich af waarom zoveel kinderen sterven in Mississippi en wat er gedaan kan worden om ze te redden.
Nog hoger
De kindersterfte daalde gestaag in Mississippi, maar begon na 2020 plotseling te stijgen, van 8,3 per 1000 in 2020 naar 9,2 per 1000 in 2022 en zelfs 9,7 per 1000 in 2024.

Onder zwarte kinderen is de sterfte nog hoger: 15,2 per 1000. Gezondheidsexperts proberen deze zaak tot op de bodem uit te zoeken.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
…

