
Marokkaanse ordetroepen hebben zaterdag in de grensstad Fnideq in één gecoördineerde actie maar liefst 294 illegale migranten onderschept die klaarstonden om de hekken van de Spaanse enclave Ceuta te bestormen. Volgens het Spaanse persbureau EFE ging het om 248 lieden uit landen ten zuiden van de Sahara en 46 Marokkaanse staatsburgers. Door massale inzet van politie en grenswachten werd een nieuwe grootschalige invasie van Europees grondgebied in de kiem gesmoord.
De gevaarlijke keerzijde: censuur op de pers
Toch kleeft er aan het Marokkaanse optreden een uiterst dubieuze en ongemakkelijke kant. De autoriteiten in Rabat wilden kennelijk absoluut niet dat de buitenwereld zag hoe de ontruiming verliep. Spaanse journalisten van persbureau EFE en de publieke omroep RTVE kregen ter plekke het bevel om Fnideq onmiddellijk te verlaten, zonder dat er ook maar enige officiële uitleg werd gegeven.
Grensbeveiliging is volkomen legitiem en noodzakelijk, maar het muilkorven en uitzetten van onafhankelijke journalisten verdient snoeiharde kritiek. Een overheid die met zware middelen optreedt, hoort niets te verbergen te hebben. Journalisten moeten ongehinderd hun werk kunnen doen om te controleren of acties rechtmatig en ordelijk verlopen.
Wie elke camera wegjaagt, wekt direct de verdenking dat er achter de hekken dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen.
STOP DE UITVERKOOP VAN ONZE NATIONALE SOEVEREINITEIT: STEUN DE VRIJE STEM VAN DDS! (LET OP: HET ARTIKEL GAAT HIERONDER DIRECT VERDER!)
Terwijl de Europese Unie onze grenzen verkwanselt en weigert te handhaven, blijft De Dagelijkse Standaard strijden voor grenscontroles, veiligheid en persvrijheid. Help ons deze strijd voort te zetten!
Via uw eigen bank IBAN: NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media
(Vergeet niet uw e-mailadres met “at” in plaats van “@” in de omschrijving te zetten zodat wij u direct toevoegen aan onze SubStack-lijst!)
Europa heeft haar eigen buitengrenzen schandelijk uitbesteed
Het incident bij Ceuta legt het fundamentele failliet van het Europese migratiebeleid genadeloos bloot. Brussel en Madrid hebben de bescherming van de eigen buitengrenzen feitelijk uitbesteed aan autoritaire regimes in Noord-Afrika en het Midden-Oosten. We betalen miljarden euro’s aan Rabat, Tunis en Ankara om de migrantenstromen tegen te houden, waardoor we onszelf geopolitiek volkomen chantabel maken.
Dit is geen soevereiniteit; dit is beschamende lafheid. Een continent dat niet in staat is om zélf zijn eigen grenzen te bewaken met eigen grenswachten, hekken en patrouilleschepen, heeft opgehouden een serieuze macht te zijn.
De les voor Den Haag en Brussel
De asieltsunami is geen natuurverschijnsel dat ons overkomt; het is het directe gevolg van een zwak, besluiteloos en laf Europees beleid dat illegaliteit beloont met opvang en statuskansen.
Tijd dat Nederland en Europa het heft weer in eigen handen nemen: bewaak onze eigen grenzen, handhaaf de wet en stop met het afschuiven van onze veiligheid op het buitenland!
WORD AANDEELHOUDER VAN HET VERZET! HERSTEL ONZE GRENZEN EN MAAK EEN EINDE AAN HET EUROPESE ASIELFAILLIET! 🚀 Steun DDS direct via ons bankrekeningnummer: NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media. PS: Vermeld uw e-mailadres (vervang “@” door “at”) in de omschrijving zodat wij u aan onze SubStack-lijst toevoegen!
.

