Acterend procureur-generaal Todd Blanche nam senator Sheldon Whitehouse (D-RI) flink onder handen tijdens een hoorzitting in het Congres nadat hij hem beschuldigde van het omkopen van president Donald Trump’s grensgezant Tom Homan, waarbij hij de Democratische senator uit Rhode Island feitelijk een leugenaar noemde. Een videoclip van het incident is opnieuw viraal gegaan op sociale media.
“Waarom vertelt u ons niet wat er is gebeurd met de $50.000 aan vertrouwelijk geld dat de FBI naar verluidt aan Tom Homan heeft gegeven?” vraagt Whitehouse aan Blanche aan het begin van de clip. “Ik ben niet op de hoogte van waar u het over heeft. Voor zover er publieke berichtgeving is geweest over een onderzoek, weet ik daar niets van,” antwoordt Blanche.
Whitehouse is niet bereid het antwoord dat Blanche geeft te accepteren, dus blijft hij aandringen op de kwestie, door zijn initiële vraag op te volgen met: “Nou, de publieke berichtgeving is dat de FBI $50.000 heeft gemeld als smeergeld aan Tom Homan, en er is geen verslag van wat er is gebeurd met die $50.000. Zult u die vraag beantwoorden? Niet nu, maar zult u die vraag beantwoorden? Want we vragen er al een lange tijd naar. Uw departement weet zeker wat er aan de hand is.”
“Ik ben niet op de hoogte dat dat waar is,” zegt Blanche. Whitehouse gaat vervolgens uitgebreid in op vragen die volgens hem onbeantwoord zijn gebleven over het vermeende geld dat aan Homan is betaald, waarbij hij stelt dat de weinige antwoorden die ze hebben ontvangen weinig behulpzaam of informatief waren. “Nou, kijk ernaar, het is publiekelijk gemeld, en de FBI heeft het gemeld, en u zou de vraag moeten beantwoorden,” vertelt de senator aan Blanche.
“Hier is een lijst met onbeantwoorde vragen die ik zojuist heb gesteld. Ik begrijp niet hoe de voorzitter denkt dat u hebt samengewerkt met de commissie of dat u transparant bent geweest met de commissie. Dat is niet mijn ervaring. U zei eerder dat u onze vragen verwelkomt. Geweldig, beantwoord onze vragen,” zegt hij tegen Blanche tijdens de hoorzitting. “Waar we antwoorden hebben gehad, meneer Blanche, waren ze niet informatief; ze waren afwimpelingen.”
Homan heeft herhaaldelijk ontkend dat hij een smeergeld van $50.000 heeft aangenomen, al vanaf oktober 2025. Volgens een rapport van Politico maakte Homan destijds een verschijning op NewsNation waar hij nadrukkelijk verklaarde: “Ik heb geen $50.000 van iemand aangenomen.” Eerdere gepubliceerde rapporten beweerden dat de FBI Homan $50.000 in contanten had laten aannemen van agenten die zich voordeden als zakenmensen die overheidscontracten wilden binnenhalen in een undercoveroperatie.
Het Witte Huis verklaarde dat federale autoriteiten een onderzoek naar de zaak hebben uitgevoerd, maar zeiden dat er geen “geloofwaardig bewijs” van crimineel wangedrag door Homan was ontdekt, waarbij herhaaldelijk werd gesteld dat de hele kwestie politiek gemotiveerd was. Homan zelf noemde de berichtgeving een “hit piece”, en voegde eraan toe: “Het kan me niet schelen wat mensen van me denken en dat heb ik nooit gedaan.” Vicepresident JD Vance benadrukte ook dat Homan nooit smeergeld heeft aangenomen.
Afbeelding: schermafbeelding van ingebedde video
Durf anders te zijn, een korte intro, het verhaal zo gedetailleerd mogelijk, en een gedurfde afsluiting met een oproep tot actie voor de lezer.
