Twee weken geleden opende de Europese Commissie de aanval op onze vrijheid van meningsuiting, zei PVV-Europarlementariër Marieke Ehlers in het Europees Parlement.
Met een voorstel voor een ‘Democracy Shield’ willen ze ‘desinformatie’ bestrijden. Maar niemand weet wat ‘desinformatie’ precies is. De Commissie zelf al helemaal niet, benadrukte Ehlers.
📽 De Commissie valt onze vrijheid van meningsuiting aan met haar “Democracy Shield” en Orwelliaans “Centrum voor Democratische Weerbaarheid”. Een Ministerie van Waarheid in wording. Daarom gaf ik de Commissaris vandaag een exemplaar van “1984” cadeau. 🎁 pic.twitter.com/er7ZG35VyQ
— Marieke Ehlers 🇳🇱 (@MariekeEhlers) November 25, 2025
Waarschuwing, geen handleiding
En als een woord alles kan betekenen, kan een overheid het voor alles misbruiken. Vragen over klimaat- of immigratiebeleid? Desinformatie. Kritiek op de islam? Desinformatie. Twijfels over Von der Leyen als Commissievoorzitter? Desinformatie.
Dat is nog niet alles. De Commissie komt ook met een Orwelliaans ‘Centrum voor Democratische Weerbaarheid’. “We zien hier de contouren van een Ministerie van Waarheid, compleet met de instrumenten om media de mond te snoeren en burgers te straffen voor hun mening.”
Ehlers voegde toe dat Orwell ‘1984’ schreef als een waarschuwing en niet als een handleiding. Ze gaf verantwoordelijk Commissaris Michael McGrath vervolgens een exemplaar cadeau.
— Marieke Ehlers 🇳🇱 (@MariekeEhlers) November 25, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
…

