Het bestaan van elitenetwerken die zich structureel en op grote schaal schuldig maken aan ernstig kindermisbruik werd lange tijd ontkend en gemakzuchtig naar het rijk der fabelen verwezen. Maar inmiddels kan het bestaan van ten minste één zo’n netwerk niet langer worden ontkend, zei Gideon van Meijeren dinsdag in de Kamer.
[embedded content]Muisstil
“Ik heb het dan natuurlijk over het netwerk rond Jeffrey Epstein. Dat heeft in tal van landen al geleid tot een politiek debat, maar hier in dit huis blijft het vooralsnog muisstil, terwijl uit de vrijgegeven documenten blijkt dat ook Nederlandse personen of organisaties hierbij betrokken zijn, ofwel als dader, ofwel als slachtoffer, ofwel als facilitator ofwel anderszins.”
Dat moet deugdelijk onderzocht worden, stelde Van Meijeren, die een brief van het kabinet met een reactie op de onthullingen wilde, gevolgd door een debat met de minister van Justitie en Veiligheid.
9-jarig meisje
Hij kreeg steun van Groep Markuszower, die Kamervragen heeft gesteld over een 9-jarig meisje dat mogelijk slachtoffer was van Epstein, en Denk, maar haalde geen meerderheid.
Van Meijeren zei de beantwoording van de Kamervragen over het 9-jarige meisje “met veel belangstelling” af te wachten. “Ik hoop dat er dan alsnog steun is voor een debat over dit ernstige onderwerp.”
Nederlandse namen komen veelvuldig voor in de gepubliceerde Epstein-files.
Wij willen dat alle Nederlandse betrokkenheid wordt onderzocht en wordt uitgesloten dan wel vervolgd.
Daarom verzoeken we de minister van Justitie en Veiligheid om een Nederlands onderzoek in te stellen. pic.twitter.com/Lj6XzQgNbC
— Groep Markuszower (@grmarkuszower) February 10, 2026
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
…
Interessant
Ontdek de schokkende waarheid achter de Epstein-files en de betrokkenheid van Nederlandse personen en organisaties. Gideon van Meijeren eist een debat over deze ernstige kwestie, maar stuit op tegenstand in de Kamer.
.
