• wo. jan 28th, 2026

Foto: Gideon van Meijeren (Videostill YouTube/Cafe Weltschmerz)

De arrestatie van advocaat Arno van Kessel en anderen is niet los te zien van de brede aanval op dissidente stemmen. Een gevaarlijke ontwikkeling die bevestigt dat de staat steeds vaker afglijdt richting totalitarisme, stelt Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren.

“Vaststaat dat deze zaak niet los te zien is van de bredere aanval die al lange tijd wordt uitgevoerd op iedereen die fundamentele kritiek heeft op de overheid, op de instituties, op het systeem als zodanig, op iedereen die de corruptie en het machtsmisbruik aan de kaak stelt. Dat is een levensgevaarlijke ontwikkeling,” zegt Van Meijeren in een videoboodschap.

Dit is precies hoe autoritaire en totalitaire regimes te werk gaan, benadrukt het Kamerlid, dat zich de afgelopen weken goed heeft verdiept in deze zaak en met veel betrokkenen heeft gesproken.

Bij Café Weltschmerz sprak Van Meijeren over de arrestaties, de framing en over wat we hiertegen kunnen doen. Dat gesprek komt binnenkort online. We moeten volgens Van Meijeren ‘samen die corrupte overheid weer onder controle gaan krijgen’.

One liner: De arrestatie van Arno van Kessel en anderen onthult een zorgwekkende trend richting totalitarisme.


Source: https://www.ninefornews.nl/gideon-van-meijeren-noemt-arrestatie-arno-van-kessel-gevaarlijke-ontwikkeling-niet-los-te-zien-van-bredere-aanval/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *