• vr. mrt 6th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Een tijdje geleden kreeg ik een uitnodiging van oud-advocaat Frank Stadermann voor de boekpresentatie van zijn nieuwe boek De Corona Inquisitie. Helaas kon ik daar vanwege mijn gezondheid niet bij zijn, maar ik kreeg wel de kans om het boek te lezen.

Stadermann en ik kennen elkaar van een podcast die we in 2024 opnamen over zijn juridische perspectief op covid-vaccinatieschade. Daarin legde hij uit waarom er zo weinig advocaten zijn die slachtoffers van vaccinatieschade willen bijstaan. Dat onderwerp komt in zijn nieuwe boek zijdelings terug.

In De Corona Inquisitie beschrijft Stadermann wat hij ziet als een medische en morele crisis tijdens de coronaperiode. De ondertitel van het boek is dan ook veelzeggend: Medische keuzes tussen wet en geweten. Hij gaat in op de spanningen die ontstonden toen sommige artsen behandelingen gebruikten die afweken van de officiële richtlijnen, zoals ivermectine en HCQ, of hun cliënten waarschuwden voor de risico’s van covid-vaccins — sommigen gaven de prik zelfs niet. Zo’n huisarts had ik in ieder geval niet.

De gevolgen waren groot voor deze artsen, maar ook voor apotheken die afweken. Van waarschuwingen en berispingen tot tuchtprocedures en boetes — soms van duizenden euro’s tot dreigingen van meer dan een ton. Sommigen liepen het risico hun registratie te verliezen. De impact bleef niet beperkt tot de professionele sfeer. Ook privé liet het diepe sporen na. Relaties kwamen onder druk te staan en sommige huwelijken hielden het niet vol. Ook beschrijft hij lelijke situaties waarin mensen elkaar hebben aangegeven of verraden.

In het boek komt ook het verhaal van huisarts Rob Elens aan bod. Ik heb hem zelf ontmoet tijdens het Post Pandemic Health-congres in Sarajevo. Daar hoorde ik al hoeveel impact de gebeurtenissen op hem en zijn gezin hebben gehad. Rond zijn praktijk ontstond veel controverse en in juridische procedures werden verklaringen van (oud-)medewerkers gebruikt. De inspectie constateerde dat Elens gegevens had vervalst en zijn patiëntenadministratie niet klopte, waardoor niet duidelijk was wie aan de QR-code-eisen voldeed. Hij kreeg een berisping van de tuchtrechter. Stadermann trekt daarbij een scherpe historische vergelijking: “Als hij inderdaad gegevens heeft gefingeerd, zat hij fout. Net zo fout als degenen die in de Tweede Wereldoorlog voedselbonnen vervalsten voor onderduikers.”

Ik had eerlijk gezegd verwacht dat het een lastig boek zou zijn. Mijn vooroordeel over advocaten is dat hun taalgebruik vaak nogal ingewikkeld is. Tot mijn verrassing leest dit boek juist heel makkelijk weg. Sterker nog, Stadermann waarschuwt de lezer zelfs dat één hoofdstuk wat dieper ingaat op procedures en dat dit meer bedoeld is voor de liefhebber. Je kunt het dus gerust overslaan. Fijn, ha.

Het boek biedt een onthullend kijkje en heeft bijna iets spannends of “juicy”, omdat Stadermann de lezer meeneemt in gesprekken en confrontaties achter de schermen. Je leest dingen waarvan je het gevoel krijgt dat je ze eigenlijk niet hoort te weten. Tegelijk laat hij zien dat hij zorgvuldig te werk is gegaan. Veel informatie is gecontroleerd en sommige bronnen zijn vanwege privacyredenen geanonimiseerd.

Lees je alle verhalen achter elkaar, dan wordt duidelijk welke hoge prijs artsen en anderen in de medische wereld betaalden voor het volgen van hun geweten. Voor mij persoonlijk heeft het lezen van dit boek mijn bewondering voor deze mensen alleen maar vergroot. Had ik maar zo’n dappere kritische arts die mij waarschuwde voor de covid-prikken. Dan had ik nu geen vaccinatieschade en zou de tweede helft van mijn leven er heel anders hebben uitgezien.

Je kunt het boek van Frank Stadermann hier bestellen: 

De Corona Inquisitie | Prijs: €25.99 | Obelisk Boeken


Source: https://thelongshot.nl/decoronainquisitie/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *