• ma. dec 22nd, 2025

Vorig jaar kwamen wereldwijd 383 hulpverleners om het leven, een schokkende stijging van 31 procent ten opzichte van het jaar ervoor. De zwaarste tol werd betaald in Gaza, waar 181 hulpverleners het leven lieten, gevolgd door Soedan met 60 slachtoffers. In 21 landen was het aantal doden hoger dan ooit tevoren, voornamelijk lokale medewerkers.

“Zelfs één aanval op een collega in de humanitaire hulpverlening is een aanval op ons allemaal en op de mensen die we helpen,” verklaart Tom Fletcher, vicesecretaris-generaal voor Humanitaire Zaken en Noodhulp bij de Verenigde Naties. “Aanvallen van deze omvang, zonder enige verantwoording, zijn een schandelijke aanklacht tegen het internationale gebrek aan actie en apathie. Als humanitaire gemeenschap eisen we – opnieuw – dat degenen met macht en invloed optreden voor de mensheid, burgers en hulpverleners beschermen en de daders ter verantwoording roepen.”

De cijfers voor 2025 blijven alarmerend hoog, met tot en met 14 augustus al 265 hulpverleners die het leven lieten. De wereld moet dringend actie ondernemen om deze verwoestende trend te stoppen en degenen die zich inzetten voor humanitaire hulp te beschermen.

One liner: “Hulpverleners riskeren hun leven om anderen te redden, laten we ervoor zorgen dat hun moed niet tevergeefs is.”


Source: https://www.nieuwsblad.be/buitenland/vorig-jaar-wereldwijd-recordaantal-hulpverleners-gedood/84465058.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *