• wo. mrt 18th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

De Venezolaanse regering heeft aangekondigd haar ambassades in Noorwegen en Australië te sluiten en nieuwe diplomatieke posten te openen in Burkina Faso en Zimbabwe. President Nicolás Maduro noemt dit een “strategische herverdeling van middelen” binnen de buitenlandse dienst van het land, te midden van oplopende spanningen met de Verenigde Staten.

Terwijl de Noorse regering teleurgesteld reageerde op de sluiting van de ambassade in Oslo, blijft Venezuela openstaan voor dialoog. De timing van de sluiting, kort na de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede aan de Venezolaanse oppositieleidster María Corina Machado, wordt als politiek geladen beschouwd.

In reactie op de sluiting kondigde Caracas aan nieuwe ambassades te openen in Burkina Faso en Zimbabwe, die het beschouwt als “strategische bondgenoten in de antikoloniale strijd”. Deze samenwerking zal zich richten op verschillende sectoren, waaronder landbouw, energie, onderwijs en mijnbouw. Beide Afrikaanse landen hebben nauwere banden met Rusland, dat Venezuela steunt binnen de VN en de Amerikaanse buitenlandse politiek scherp bekritiseert.

One liner: Terwijl de ene deur sluit, opent Venezuela nieuwe deuren in Afrika.


Source: https://www.nieuwsblad.be/buitenland/venezuela-sluit-ambassades-in-noorwegen-en-australie-en-opent-nieuwe-posten-in-afrika/97258826.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *