op Aruba te sluiten, waarmee een belangrijke stap richting een duurzame en veerkrachtige economie werd gezet. Wetenschapsjournalist Arnout Jaspers noemde deze ontwikkeling “Orwell in de Caraïben” en stelde dat de gekken het gekkenhuis hadden overgenomen.
De Nederlandse regering ondersteunt Aruba bij de energietransitie met een bedrag van ruim 53 miljoen euro, om zo de overgang naar meer zonne- en windenergie te faciliteren. Vastgoedondernemer Erik de Vlieger sneerde hierover dat er “even 53 miljoen euro naar dat eilandje” ging, alsof het niets was.
Premier Schoof heeft ook financiële steun toegezegd aan Curaçao (63 miljoen euro) en Sint Maarten (33 miljoen euro) voor de energietransitie, hoewel het nog niet duidelijk is hoe dit geld precies besteed zal worden.
Met de verwoestende gevolgen van klimaatverandering in de Caribische regio in gedachten, benadrukte Schoof het belang van deze investeringen. Hij verwees onder andere naar de impact van orkaan Melissa in Jamaica.
In totaal zal er de komende jaren 150 miljoen euro naar de drie landen in het Koninkrijk gaan, waarbij de verdeling afhankelijk is van factoren zoals energieverbruik. Dit initiatief is bedoeld om de regio weerbaarder te maken tegen de gevolgen van klimaatverandering.
Al met al zijn deze financiële toezeggingen van Premier Schoof een belangrijke stap in de richting van een duurzamere toekomst voor Curaçao, Aruba en Sint Maarten, waarbij de focus ligt op hernieuwbare energiebronnen en het versterken van de economie.
.
