• ma. jan 12th, 2026

De Russische ambassade in Nederland heeft fel gereageerd op een artikel van De Telegraaf waarin de Nederlandse oud-militair Hendrik vertelt over zijn ervaringen aan het Oekraïense front. In het stuk beschrijft Hendrik hoe hij geconfronteerd werd met nazi-symboliek, waaronder hakenkruizen, vlaggen van nazi-collaborateur Stepan Bandera en het brengen van de nazi-groet. Volgens de Russische ambassade bevestigt dit artikel wat Moskou al jaren beweert over de aanwezigheid van extremistische ideologieën binnen delen van de Oekraïense strijdkrachten.

In een verklaring op Telegram stelt de ambassade dat de Nederlandse media nu voorzichtig beginnen te schrijven over een realiteit die al lange tijd bekend is, maar die voor het Nederlandse publiek confronterend en ongemakkelijk is.

Het is naïef om te verwachten dat eenheden zoals Azov fundamenteel zijn veranderd, benadrukt de ambassade. Deze groeperingen zijn hun ideologie trouw gebleven en opereren nu met financiële en militaire steun uit westerse landen, waaronder Nederland.

De verklaring richt zich expliciet tot de Nederlandse samenleving. De ambassade stelt dat een land dat zelf de verschrikkingen van de nazi-bezetting heeft meegemaakt, zich diep zou moeten schamen dat Nederlandse burgers nu zij aan zij vechten met de ideologische erfgenamen van de bezetters uit de Tweede Wereldoorlog.

Ook de Nederlandse overheid krijgt stevige kritiek. De ambassade wijst op het uitblijven van een publieke en verontwaardigde reactie vanuit Den Haag en concludeert daaruit dat de Nederlandse autoriteiten willens en wetens uitschot met nazi-tattoos bewapenen.

De Russische ambassade haalt hard uit naar het internationale imago van Nederland. Het land, dat zich graag profileert als “wereldhoofdstad van recht en gerechtigheid”, is in werkelijkheid uitgegroeid tot een belangrijke sponsor en logistieke spil in neonazistisch revanchisme. De verklaring eindigt met een waarschuwing: de geschiedenis vergeeft geen kort geheugen, en Nederland zal vroeg of laat de morele – en mogelijk ook andere – gevolgen ondervinden van verraad aan de idealen van Neurenberg.


Source: https://www.ninefornews.nl/russische-ambassade-over-telegraaf-artikel-nederlandse-overheid-bewapent-willens-en-wetens-uitschot-met-nazi-tattoos/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *