• za. jan 31st, 2026

De Italiaanse politie heeft bij Rimini een verdachte opgepakt voor het opblazen van de Nord Stream-leidingen in september 2022, een half jaar na de Russische inval in Oekraïne.

Het gaat om een Oekraïner, zeggen de Duitse aanklagers die de sabotage onderzoeken. De man zou een leider van de operatie zijn geweest. Er loopt ook een internationaal opsporingsbevel tegen een andere Oekraïense verdachte.

—Lees verder na dit advertentieblokje—

Terreurstaat

De Nord Stream-pijpleidingen op de bodem van de Oostzee hadden West-Europa van Russisch gas moeten voorzien.

“Als Oekraïne de Nord Stream-gasleiding heeft opgeblazen, is dat dan geen oorlogsdaad? En moet de NAVO dan Oekraïne niet aanvallen?” vraagt wetenschapper Ferdinand Meeuws zich hardop af.

Fractievoorzitter van FVD in Hengelo Brian Geertshuis wil weten waarom wij een terreurstaat steunen.

Paternotte

Nadat de pijpleidingen waren opgeblazen zei D66-Kamerlid Jan Paternotte bij WNL: “Dat Rusland probeert met energieleveranties Europa onder druk te zetten en te chanteren, is al een lange tijd duidelijk.”

Waarop financieel journalist Arno Wellens sarcastisch zegt: “Jan Paternotte wist alles meteen!”

“Flappie zat er weer eens stevig naast,” voegt oud-Statenlid Eelco van Hoecke toe. “Rusland had geen enkele reden om de eigen pijpleiding op te blazen waar het land enkel geld mee verdiende.”

Eerder stelde de roemruchte ex-New York Times-journalist Seymour Hersh dat Amerika achter de aanslag op de pijplijn zat.


Source: https://www.ninefornews.nl/oekrainer-opgepakt-voor-opblazen-van-nord-stream-leidingen-waarom-steunen-wij-een-terreurstaat/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *