Help ons door dit met je kennissen op je socials te delen!
Nederland gaat substantieel bijdragen aan Patriot-luchtverdedigingssystemen voor Oekraïne, heeft demissionair (!) minister van Defensie Brekelmans (VVD) gezegd na een overleg van de Ukraine Defense Contact Group (UDCG). Dat is een coalitie van 56 landen, waaronder alle NAVO-landen.
Het is nog niet duidelijk wat Nederland gaat bijdragen. Details daarover worden later uitgewerkt, zegt Brekelmans.
Totale waanzin
Patriot-raketten worden door de VS gemaakt. President Trump besloot vorige week dat ze via de Europese bondgenoten aan Oekraïne worden geleverd. Voorwaarde is wel dat de bondgenoten de VS daarvoor betalen.
Er is geen geld voor onderwijs en zorg, maar wel om een Patriot-luchtverdedigingssysteem van ruim 1 miljard euro gezamenlijk aan te schaffen, merkt psycholoog Mark Bosch op. “En succes verzekerd om de oorlog verder te helpen escaleren. Wat een totale waanzin. Hebben we nu nog niet door dat we een oorlog ingerommeld worden?” foetert hij.
Stelletje gangsters
Het is erger dan erg dat deze oorlogshitserij maar doorgang blijft vinden, benadrukt Bosch.
Wob-onderzoeker Cees van den Bos wijst erop dat die Patriots ook nog eens direct worden uitgeschakeld. Eergisteren nog drie stuks. “Het is nog nooit zo openbaar geweest. Trump speelt voor Sinterklaas en knecht Brekelmans betaalt. Eigenlijk doen wij dat. Stelletje gangsters.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
…


