• za. jan 10th, 2026

LIVE MIDDEN-OOSTEN. De Wever steunt Iraanse demonstranten en veroordeelt geweld – Gebouwen in Teheran in brand gestoken tijdens groeiende protestgolf.

Spaanse premier Sanchez bereid om soldaten naar Palestina te sturen voor vredeshandhaving

Spanje is bereid om soldaten naar Palestina te sturen voor vredeshandhaving “wanneer de mogelijkheid zich voordoet”. Dat heeft de Spaanse premier Pedro Sanchez donderdag gezegd.

“Ik zal het parlement voorstellen, wanneer de gelegenheid zich voordoet, dat we vredestroepen naar Palestina sturen, wanneer we eindelijk kunnen zien hoe we verder kunnen gaan met de vredesmissie en op middellange termijn, of hopelijk sneller, beide staten, Israël en Palestina”, verklaarde Sanchez tijdens een nieuwjaarsreceptie voor de Spaanse ambassadeurs in Madrid.

Eerder had hij gezegd dat hij vredestroepen naar Oekraïne wilde sturen, “maar we vergeten Palestina en de Gazastrook ook niet”. “Spanje moet actief deelnemen aan het herstel”, klonk het nog. “De situatie daar blijft ondraaglijk.”

“Een onafhankelijke, levensvatbare en veilige Palestijnse staat is ongetwijfeld de oplossing voor stabilisatie, ontwikkeling en vooruitgang in een regio die ook vanuit geopolitiek en geostrategisch oogpunt belangrijk is voor ons continent en ons land”, verklaarde hij verder.

De Spaanse regering, die de staat Palestina in 2024 erkende, is een van de meest uitgesproken stemmen in Europa sinds het begin van het Israëlische militaire offensief in de Gazastrook.

Terwijl de wereld afwacht op verdere ontwikkelingen in het Midden-Oosten, staat Spanje klaar om actie te ondernemen en vrede te brengen waar het het meest nodig is.


Source: https://www.nieuwsblad.be/buitenland/live-midden-oosten.-de-wever-steunt-iraanse-demonstranten-en-veroordeelt-geweld-gebouwen-in-teheran-in-brand-gestoken-tijdens-groeiende-protestgolf/27532402.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *