• vr. dec 5th, 2025

De U.S. Naval Academy in Maryland is donderdag in volledige lockdown gegaan nadat er meldingen binnenkwamen van een mogelijke dreiging op de campus. Volgens een officiële verklaring van Naval Support Activity Annapolis werd de maatregel genomen “uit voorzorg”, terwijl militaire en lokale politiediensten de situatie onderzochten.

In het kader van deze spanning en onzekerheid over veiligheid, overweegt de Canadese regering onder leiding van premier Mark Carney om het federale uitstootplafond voor de olie- en gassector te schrappen. Dit zou echter alleen gebeuren als de provincie Alberta en de industrie hun koolstofvoetafdruk op andere manieren verlagen, volgens drie bronnen die betrokken zijn bij de onderhandelingen.

Terwijl de lockdown op de U.S. Naval Academy voortduurt, blijft de discussie over het aanpassen van klimaatstrategieën in Canada voortduren. Zal de olie-industrie haar uitstootplafond verliezen, of zal er een nieuwe aanpak worden gevonden om de koolstofvoetafdruk te verkleinen?

Een ding is zeker, in zowel de Verenigde Staten als Canada, worden er belangrijke beslissingen genomen die de toekomst van zowel veiligheid als het milieu zullen beïnvloeden.


Source: https://www.nieuwsblad.be/buitenland/beveiligingsalarm-op-amerikaanse-marineacademie-campus-in-lockdown-na-schietpartij/89894083.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *