“Angst en overlevingsdrang”: vluchteling deelt huiveringwekkend verhaal van 40 uur drijven op Middellandse Zee met enkel luchtband en zwemvliezen
Een jonge vluchteling vertelt zijn ongelooflijke overlevingsverhaal na 40 uur op de Middellandse Zee, tientallen kilometers van de Spaanse kust verwijderd, met slechts een rubberen band en zwemvliezen om hem boven water te houden. In een interview met The Guardian deelt hij zijn angsten en vastberadenheid om te overleven. “Ik was doodsbang”, bekent hij.
Na een woningbrand die zaterdagnacht aan de Mechelbaan woedde, is Putte een geliefd figuur kwijt. De 75-jarige Lydia ‘Lydie’ Van den Bosch kwam om in de krantenwinkel waar ze decennia lang, en tot op het einde, mensen met plezier bediende. De buurt reageert dan ook verslagen door het tragische nieuws. “Zonde dat ze op deze manier moest gaan, want afgelopen vrijdag hoorde ik haar nog zeggen dat ze eraan dacht te stoppen met de winkel”, klinkt het bij een vaste klant.
11:30
One liner: In de diepte van de zee vond hij de kracht om te blijven drijven, ondanks zijn angsten.