
In een episch optreden op Fox News Channel legde procureur-generaal Pam Bondi uit dat het ministerie van Justitie meerdere arrestaties heeft verricht in verband met de bestorming van Cities Church in Minnesota, hetzelfde incident dat leidde tot de hoog-profiel arrestatie van voormalig CNN-presentator John Lemon. Onder de FACE Act is het illegaal om een kerk te bestormen en kerkgangers lastig te vallen.
Ter achtergrond, bij het oorspronkelijke incident, dat plaatsvond op zondag 18 januari, kwam een groep linkse oproerkraaiers, waaronder ontslagen voormalige CNN-medewerker Don Lemon, naar Cities Church om ICE en de pastor lastig te vallen, die valselijk werd beschuldigd van samenwerking met ICE. Wat de menigte deed was een ernstig misdrijf, en nu groeit de roep om hen de gevolgen te laten dragen.
Blijkbaar was Don Lemon, voorheen werkzaam bij CNN en nu een onafhankelijke podcaster, opgehitst samen met de andere leden van de menigte in de extreem-linkse stad door beweringen van linkse bronnen online dat de pastor van de kerk, David Easterwood, de Field Office Director van ICE in het gebied is. Als reactie op die beweringen bestormden Lemon en anderen de kerk. Lemon werd vervolgens gearresteerd op donderdag 29 januari.
In ieder geval begon Bondi haar optreden op FNC’s “Hannity” programma door op te merken dat Lemon’s bewering dat hij immuun is voor vervolging omdat hij een journalist is, volkomen absurd is. “Dus, volgens zijn [Lemon’s] theorie, zou iedereen met een camera dan toegestaan zijn om een kerk aan te vallen en te rellen in een kerk op een zondagochtend,” zei ze.
Vervolgens kondigde Bondi aan dat tal van andere kerkbestormers zijn gearresteerd, waaronder twee wiens arrestaties volgden op die van Don Lemon, zeggende, “Deze mensen hebben een misdrijf gepleegd onder de FACE Act, en ze zullen verantwoordelijk worden gehouden. Negen van hen zijn aangeklaagd, en je zult dit niet doen in ons land. We komen achter je aan als je het doet.”
Vervolgens, wijzend op de gruwelijke aard van wat de kerkbestormers deden tijdens het vreselijke incident, legde AG Bondi uit: “Er waren huilende kinderen, ouders werden geblokkeerd om naar boven te gaan om hun kinderen uit de zondagsschool te halen. Een groep vrouwen rende naar buiten via een zijdeur. Meerdere mensen vielen op het ijs. Een vrouw beschadigde ernstig haar arm en moest naar het ziekenhuis.” Ze voegde eraan toe: “De kerkgangers dachten dat ze neergeschoten zouden worden.”
“*” geeft verplichte velden aan
Verder legde Bondi uit hoe het incident was voorbereid, wat bijdraagt aan de bewering dat het een
