• wo. mrt 18th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Congressioneel verslaggever Michael Schnell benadrukte een brief van top-Democraten waarin voormalig minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem werd doorverwezen naar het ministerie van Justitie voor een mogelijk onderzoek naar meineed. Ze beweren dat ze valse verklaringen onder ede heeft afgelegd tijdens hoorzittingen op 3-4 maart 2026, waaronder beweringen dat DHS heeft voldaan aan gerechtelijke bevelen, en beweren dat president Trump een advertentiecampagne van meer dan $220 miljoen heeft goedgekeurd met haar in de hoofdrol, een campagne die aan insiders werd gegeven en stinkt naar corruptie.

In de brief wordt haar getuigenis een “brutale poging om toezicht te ondermijnen” genoemd, hoewel Democraten lage verwachtingen hebben van actie onder AG Pam Bondi. Dit hangt samen met Noem’s ontslag te midden van het advertentieschandaal, waarbij afgevaardigde Nancy Mace eerder kritiek had geuit op de verspillende persoonlijke PR-uitgaven en opriep tot verantwoording van de GOP.

In een virale nieuwsclip meldde congresverslaggever Michael Schnell: “Deze brief van vanochtend komt van congreslid Jamie Raskin, de topdemocraat van de commissie Justitie van het Huis, en senator Dick Durbin, de topdemocraat van de commissie Justitie van de Senaat, en ze vragen in feite het ministerie van Justitie om deze beschuldigingen tegen Kristi Noem te onderzoeken.”

Door in te gaan op de beschuldigingen beweerde hij dat ze mogelijk meineed heeft gepleegd tijdens hoorzittingen voor de twee commissies eerder deze maand. Het komt in feite voort uit vier beschuldigingen van vier gebieden waar deze Democraten geloven dat Kristi Noem meineed heeft gepleegd.

“Allereerst, toen ze sprak over de naleving van federale bevelen door DHS, zei Kristi Noem dat DHS inderdaad heeft voldaan aan federale gerechtelijke bevelen. Democraten zeggen dat er genoeg voorbeelden zijn van DHS die deze gerechtelijke bevelen trotseerden, met name met betrekking tot de vrijlating van personen uit ICE-detentie,” voegde hij toe.

Schnell voegde eraan toe: “Er zijn ook beschuldigingen voortkomend uit die multimiljoenen-dollar advertentiecampagne waar Kristi Noem naar werd gevraagd, waarbij ze zei dat Trump het had goedgekeurd. Ze wijzen op een interview dat de president daarna deed met Reuters, waarin hij zei dat hij er niet van op de hoogte was.”

“Dus die…beschuldigingen, daar komt deze verwijzing vandaan. Opnieuw willen Democraten dat het DOJ Kristi Noem onderzoekt op mogelijk meineed. Jamie Raskin en Dick Durbin erkennen in hun brief dat het onwaarschijnlijk is dat het DOJ die route zal volgen, gezien de nauwe banden die Pam Bondi met de president had, maar desondanks geloven ze dat het de moeite waard is om naar te wijzen en te onderzoeken,” merkte de verslaggever op.

*” geeft verplichte velden aan

Hij citeerde ook de brief, waarin stond: “Na negen maanden onze

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *