• vr. jan 30th, 2026

De 61-jarige politiemedewerker naar wie de Rijksrecherche een strafrechtelijk onderzoek is gestart, blijkt een wijkagent uit Tilburg te zijn. Uit onderzoek van Omroep Brabant blijkt dat het gaat om de op sociale media bekende wijkagent Erwin, die werkzaam was in het Tilburgse gebied Centrum Noord-West.

De agent zou op donderdag 8 januari samen met een 23-jarige vrouw zijn aangehouden in een woning in Tilburg door de Dienst Speciale Interventies (DSI). Volgens gegevens uit het Kadaster betreft het de woning van de wijkagent zelf.

Het Openbaar Ministerie (OM) maakte donderdag bekend dat de Rijksrecherche een onderzoek is gestart naar beide verdachten. Zij blijven voorlopig nog negentig dagen vastzitten.

Bekende wijkagent actief op sociale media

De wijkagent was bij veel inwoners van Tilburg bekend als de ‘vloggende wijkagent’. Via het Instagramaccount van wijkagenten Tilburg Centrum Noord-West gaf hij dagelijks een inkijkje in zijn werkzaamheden bij de politie. In video’s was onder meer te zien welke diensten hij draaide en bij welke incidenten hij ter plaatse was om hulp te verlenen.

De afgelopen dagen zijn er echter geen nieuwe berichten meer verschenen op het account.

Politie haalt profielpagina offline

Ook de officiële profielpagina van de wijkagent op de website van de politie is sinds donderdagmiddag niet meer bereikbaar. Wie online zoekt naar wijkagenten in Tilburg krijgt nog wel de optie om op het politieprofiel te klikken, maar komt vervolgens terecht op een melding dat de pagina niet kan worden gevonden.

De politie laat weten geen inhoudelijke uitspraken te kunnen doen over het verwijderen van de pagina. Voor verdere informatie verwijst de politie naar het Openbaar Ministerie, dat eveneens geen aanvullende details wil geven zolang het onderzoek loopt.

Reden van aanhouding nog onbekend

Waarvoor de politiemedewerker en de 23-jarige vrouw precies zijn aangehouden, is op dit moment niet bekend. Ook is onduidelijk of de twee elkaar kenden. Het OM doet hierover in het kader van het lopende onderzoek geen uitspraken.

De Rijksrecherche, die in Nederland onderzoeken uitvoert naar mogelijk strafbaar handelen door ambtenaren, zet het onderzoek voort. Meer informatie over de zaak is vooralsnog niet vrijgegeven.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *