• vr. jan 30th, 2026

In Londen nemen zaterdagnamiddag tienduizenden mensen deel aan een betoging georganiseerd door de extreemrechtse politieke activist Tommy Robinson. De ‘Unite the Kingdom’-mars trekt door het centrum van Londen richting Whitehall, waar veel mensen de Britse Union Jack-vlag of de Engelse vlag met het Sint-Joriskruis dragen. Ook worden er tal van slogans gericht tegen massa-immigratie en de regering van premier Keir Starmer meegevoerd.

Later zullen nog toespraken volgen, waaronder die van Robinson en Steve Bannon, de voormalige politiek strateeg van Amerikaans president Donald Trump. Tegelijkertijd is er elders in Londen een tegenbetoging aan de gang, genaamd de ‘March against Fascism’, waar ook duizenden mensen aan deelnemen.

De politie is massaal aanwezig met ruim duizend agenten om de orde te handhaven. Ondanks de grote opkomst verloopt de betoging vooralsnog vreedzaam. Het is een dag van tegenstellingen en emoties in de straten van Londen, waar de stemmen van verschillende groepen luid en duidelijk worden gehoord.

Een dag van verdeeldheid en eenheid, van protest en solidariteit, waar de toekomst van het Verenigd Koninkrijk op het spel lijkt te staan. In de drukte van de straten weerklinkt de roep om verandering, maar wie zal uiteindelijk het laatste woord hebben in deze politieke strijd?


Source: https://www.nieuwsblad.be/nieuws/unite-the-kingdom-meer-dan-honderdduizend-mensen-nemen-deel-aan-extreemrechtse-betoging-in-londen/90207440.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *