• zo. mrt 8th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Op 1 maart 2026, in een Smoothie King franchise in Ann Arbor, Michigan, werden Jacob Lindemyer en zijn vrouw, Erika, geweigerd vanwege zijn “Trump 2024 – Take America Back” hoodie, waarbij medewerkers hun ongemak uitten en expliciet verklaarden dat ze geen Trump-aanhangers bedienen.

De confrontatie werd vastgelegd op video en ging viraal. De franchisenemer ontsloeg de twee medewerkers na een onderzoek; Smoothie King bood meerdere keren excuses aan, benadrukte haar non-discriminatiebeleid en verplichtte hertraining. Lindemyer meldde duizenden bedreigende berichten, doodsbedreigingen aan zijn familie en intimidatie.

In een interview met lokale media legde Jacob Lindemyer uit wat de verwoestende persoonlijke kosten van de situatie waren. “Mijn kinderen zitten nu niet op school. We hebben onze kinderen thuis gehouden. Mijn dochter wordt lastiggevallen. Haar veiligheid wordt bedreigd. Ze krijgt doodsbedreigingen,” beschreef de patriottische man.

“Zij en ik krijgen berichten waarin staat: ‘Je kunt maar beter uitkijken. We weten waar je woont.’ En dit zijn duizenden en duizenden berichten. We hebben zo hard gewerkt om te komen waar we nu zijn. Ik ben helemaal anders dan ik vroeger was. Veel van deze mensen proberen mijn verleden naar boven te halen, zoals dingen van tien jaar geleden, ‘Kijk, dit is wie hij is.’ Mijn karakter is volledig vernietigd,” merkte hij op.

Erika Lindemyer, zijn vrouw, wees er tijdens het incident zelf op dat de situatie “discriminatie” en “illegaal” was. Desondanks verklaarden de respectloze medewerkers: “Het kan me niet schelen. Fijne dag. Ga weg,” en “We bedienen geen Trump-aanhangers. Fijne dag verder.”

Janiyah Mishelle, een van de ontslagen medewerkers, gaf een verklaring aan Fox News. “Mijn politieke opvattingen zijn zeer complex. Ik sta niet namens een politieke partij. Ik weigerde slechts service vanwege de vermeende banden die de Trump-regering heeft met [pedofielen],” beweerde de vrouw.

Zij beweerde verder: “Ik geloof in de Verenigde Staten en wil zien dat onze burgers opstaan tegen binaire politieke logica. Naar mijn mening had ik in dit specifieke geval het recht om service te weigeren vanwege ongemak met een klantinteractie – net zoals hij het recht had om politieke merchandise te dragen.”

Ter afsluiting van haar opmerkingen benadrukte ze: “Ik wil graag verduidelijken dat mijn uitspraken NIET namens Smoothie King waren/zijn. Ik wil ook iedereen bedanken die mij momenteel steunt tegen digitale intimidatie, politieke herkadering en baanverlies.”

Ter aanvulling: een officiële verklaring van Smoothie King gaf inzicht in de reactie. “De lokale eigenaar neemt ook verdere maatregelen en verplichte training voor alle medewerkers die onze gastervaringstandaarden uiteenzet,” luidde de verklaring.

Als reactie op de situatie verklaarde conservatieve influencer Libs of TikTok: “Vrouw beweert dat Smoothie King in Michigan hen niet wilde bedienen omdat haar man een Trump-hoodie droeg. Iets te zeggen, @SmoothieKing ??” Een andere reactie luidde: “Er is geen haat zoals de haat van links, zij nemen de taart. De meest hatelijke, discriminerende, hypocriete bigotten op aarde.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *