In hartverscheurend nieuws uit DC onthulde de binnenkort voormalige Directeur van Nationale Inlichtingen (DNI) Tulsi Gabbard dat haar man worstelt met botkanker, en daarom moet ze zich terugtrekken uit haar positie als DNI om ervoor te zorgen dat hij goed verzorgd wordt en tijd met hem doorbrengt terwijl hij vecht tegen de gevolgen van de gediagnosticeerde kanker.
Dit kondigde Gabbard aan in een brief die al snel werd verspreid op sociale media, waarbij de president reageerde door te benadrukken dat haar dienst zeer gewaardeerd werd en dat ze uitstekend werk had geleverd, maar dat hij heeft besloten dat ze haar man moet helpen genezen en dat dat logisch is. De president onthulde ook haar vervanger.
In een post over haar ontslag en verdrietig nieuws op X, zei Tulsi, “Ik ben diep dankbaar voor het vertrouwen dat president Trump in mij heeft gesteld en voor de kans om @ODNIgov anderhalf jaar te leiden. Helaas moet ik mijn ontslag indienen, met ingang van 30 juni 2026.”
Ze vervolgde, “Mijn man, Abraham, is onlangs gediagnosticeerd met een extreem zeldzame vorm van botkanker. Hij staat voor grote uitdagingen in de komende weken en maanden. Op dit moment moet ik me terugtrekken uit de publieke dienst om aan zijn zijde te zijn en hem volledig te ondersteunen in deze strijd.”
De president verklaarde vervolgens dat DNI Gabbard een geweldige baan heeft gedaan, aangevend dat ze op goede voet vertrekt en dat ze dat pas eind juni zal doen, wanneer alles is geregeld. Hij zei: “Helaas, na een geweldige prestatie, zal Tulsi Gabbard de regering verlaten op 30 juni.”
Samenvattend het kankerprobleem, zei de president toen: “Haar geweldige man, Abraham, is onlangs gediagnosticeerd met een zeldzame vorm van botkanker, en zij wil terecht bij hem zijn, hem terugbrengen naar een goede gezondheid terwijl ze momenteel samen een zware strijd voeren. Ik twijfel er niet aan dat hij binnenkort beter zal zijn dan ooit tevoren.”
Tot slot zei de president: “Tulsi heeft fantastisch werk geleverd en we zullen haar missen. Haar zeer gerespecteerde Plaatsvervangend Directeur van Nationale Inlichtingen, Aaron Lukas, zal dienen als Waarnemend Directeur van Nationale Inlichtingen. President DONALD J. TRUMP”
In haar brief zei Gabbard: “Ik ben diep dankbaar voor het vertrouwen dat u in mij heeft gesteld en voor de kans om het Bureau van de Directeur van Nationale Inlichtingen anderhalf jaar te leiden. Helaas moet ik mijn ontslag indienen, met ingang van 30 juni 2026. Mijn man, Abraham, is onlangs gediagnosticeerd met een extreem zeldzame vorm van botkanker. Hij staat voor grote uitdagingen in de komende weken en maanden. Op dit moment moet ik me terugtrekken uit de publieke dienst om aan zijn zijde te zijn en hem volledig te ondersteunen in deze strijd. Abraham is mijn rots geweest gedurende onze elf jaar huwelijk, standvastig tijdens mijn uitzending naar Oost-Afrika voor een gezamenlijke speciale operatie, meerdere politieke campagnes, en nu mijn dienst in deze rol. Zijn kracht en liefde hebben me door elke uitdaging gesteund.”
Ze vervolgde: “Ik kan niet in goed geweten van hem vragen deze strijd alleen aan te gaan terwijl ik doorga in deze veeleisende en tijdrovende positie. Hoewel we aanzienlijke vooruitgang hebben geboekt bij de ODNI – ongekende transparantie bevorderen en integriteit herstellen in de inlichtingengemeenschap – erken ik
