President Donald Trump sprak met verslaggevers op Air Force One tijdens een persbijeenkomst op zondag 4 januari en viel Rep. Ilhan Omar (D-MN) en de Somalische migrantengemeenschap die zij vertegenwoordigt aan, bewerend terwijl hij sprak dat Rep. Omar een “totale oplichter” is en dat zij, samen met alle andere Somaliërs, gedeporteerd zouden moeten worden.
President Trump begon het gesprek door gouverneur Tim Walz (D) van Minnesota te bekritiseren, bewerend dat Walz “laag IQ” en “corrupt” is, zeggende: “Het is bijna niet te geloven, deze zeer domme, laag IQ-gouverneur. Hij is een zeer domme man omdat, weet je, ik een campagne tegen hem had met JD, en hij is een domme man, en hij is een corrupte politicus.”
Daaraan toevoegend, merkte de president op dat het totale bedrag aan fraude gepleegd door Somaliërs in Minnesota wel eens $50 miljard zou kunnen zijn, zeggende: “En de Somaliërs rippen ons land af voor een bedrag van, lijkt op $19 miljard maar dat is alleen wat ze kunnen vinden. Dus meestal, als je 19 ziet, zou dat kunnen betekenen dat het 50 is. Maar de cijfers zijn astronomisch. Denk er maar eens over na.”
Vervolgens bespotte de president Somalië in het algemeen, karakteriseerde het als een hel en anarchie, en zei: “Ze hebben een dood land. Ze hebben geen regering, ze hebben niets. Ze hebben geen leger. Het enige wat ze doen is rondrennen en mensen neerschieten en proberen schepen te kapen.”
Even afdwalend en opmerkend dat het piraterijprobleem grotendeels is opgelost, zei de president: “We laten ze geen schepen meer nemen. Weet je waarom we hetzelfde pistool op hen gebruiken als op de drugssmokkelaars, en het is zeer effectief. Je merkt dat er niemand meer schepen kaapt, omdat als ze eropuit gaan om het schip te kapen, en het schip niet wil terugvuren, omdat het in veel gevallen zeer brandbaar spul is. En de verzekeringsmaatschappijen willen dat niet omdat ze, weet je, ze bouwen een miljard-dollar schip, en ze willen niet dat iemand raketten op het schip afvuurt, maar we slaan ze zo hard. En het is heel vergelijkbaar, hetzelfde, zelfde raket systeem. Het is dodelijk nauwkeurig. En je merkt dat er geen schepen meer worden genomen.”
Daarna, nadat hij had opgemerkt dat de Somalische piraten voortdurend worden vernietigd, merkte de president op: “De scheepvaartindustrie komt terug. Omdat, zie je, dit zijn kleine dingen die we doen, en ik doe het niet alleen voor Amerikaanse schepen. Ik doe het wereldwijd, omdat we niet willen dat schepen worden ingenomen door Somalische piraten.”
Terugkomend op het onderwerp van Somaliërs in Amerika, merkte president Trump op hoe ze van ons stelen en waarom hij denkt dat Omar een oplichter is, zeggende: “Maar wat ze doen is geld stelen van de Amerikaanse belastingbetaler, en elk van hen zou gedwongen moeten worden dit land te verlaten, inclusief Ilhan Omar, die een totale oplichter is, en zij is een van de leiders ervan, niet de enige, omdat hij niet zo slim is, maar denk er eens over na, $19 miljard op zijn minst, hebben ze gestolen van Minnesota en van de Verenigde Staten.”
Afsluitend zei hij: “Het is eigenlijk meer van de Verenigde Staten, omdat Minnesota bijdraagt, en we gaan het niet meer betalen. We gaan muren laten betalen. We gaan ze niet betalen, en we gaan Californië niet betalen, en we gaan Illinois niet betalen met een grote slons van een gouverneur die ze hebben.”
Luister naar hem hier
