
“Hup Hamas!” en een grenzeloze wereld
Dijkgraaf citeert de zogenaamde ‘beginselen’ van deze club: antikapitalisme, grenzeloosheid, intersectionaliteit en antimilitarisme – of eigenlijk gewoon: het BIJ1-programma met een nieuwe jas. Waar LinksBoven beweert dat iedereen “vrij is om diens geluk te vinden waar die maar wil”, vertaalt Jan dat droogweg als: “Economische gelukszoekers komen uitkeringen en toeslagen halen.”
En dan de échte knaller:
“Ze zijn tegen oorlog en geweld, ‘maar erkennen dat mensen onder bezetting het universeel erkende recht hebben op gewapend verzet’. Daar staat, voor de goede verstaander: Hup Hamas!”
Het is die heldere, cynische stijl waar Dijkgraaf bekend om staat – én waar mensen als Timmermans zich geen raad mee weten.
Timmermans: de verkeerde man op de verkeerde plek
Volgens Jan is Timmermans kansloos als Halsema zich serieus in de race mengt. En met Dibi en Afriyie die het partijdebat nu al proberen te domineren, is duidelijk: het redelijke midden is z’n grip totaal kwijt. Want wie is Timmermans volgens de nieuwe ideologische poortwachters van de linkse beweging?
“U bent niet alleen een imperialistische kolonisator uit de kapitalistische klasse. Nee, u bent ook nog hartstikke wit.”
Dat is, in deze kringen, de zonde die je nooit meer afwast.
En als uitsmijter?
“Dus u mag héél blij zijn als Tofik Dibi u zonder Kalashnikov komt afschieten op 21 juni.”
💳 Doneer via BackMe
📨 Of via directe bankoverschrijving: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media o.v.v. ‘Donatie DDS’
.

