• do. mrt 19th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Stevige zonnestorm zorgt voor kleine kans op noorderlicht, maar kan ook impact hebben op elektriciteitsnet en satellieten.

De zon liet zich afgelopen weekend van haar krachtigste kant zien, met een grote zonne-uitbarsting die onze planeet trof. Deze gebeurtenis kan mogelijk zorgen voor een (erg) kleine kans op noorderlicht in ons land, maar heeft ook gevolgen voor het elektriciteitsnet en satellieten.

Wetenschappers hebben het over een krachtige ‘coronale massa ejectie’ (CME), wat kan leiden tot geomagnetische stormen wanneer deze de aarde bereiken. Deze stormen kunnen variëren in intensiteit, van G1 tot G5, met recente voorspellingen die wijzen op ernstige stormcondities.

Hoewel het noorderlicht mogelijk zichtbaar kan zijn in ons land, zijn er ook risico’s verbonden aan deze geomagnetische stormen. Satellieten en gps-signalen kunnen worden beïnvloed, met mogelijke stroomschommelingen in het elektriciteitsnet en onderbroken communicatie als gevolg.

Kortom, terwijl het noorderlicht misschien een spectaculaire show kan opleveren, is het belangrijk om de mogelijke impact op technologie en infrastructuur in de gaten te houden. De zon mag dan wel schijnen, maar haar uitbarstingen kunnen voor wat turbulentie zorgen op aarde.


Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250602_96514767

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *