
In een grote overwinning voor Amerikanen die ziek en moe zijn van immorele fraudeurs die de Amerikaanse belastingbetaler leegzuigen en elk jaar miljarden dollars stelen, is er een nieuw wetsvoorstel aangenomen dat het systeem strenger zal maken en ervoor zal zorgen dat betalingen niet naar overleden mensen gaan. Sen. Kennedy (R-LA), die het wetsvoorstel heeft geïntroduceerd, vierde dit in een video waarin hij uitlegde waarom dit zo belangrijk is.
Ter referentie, het wetsvoorstel is de Ending Improper Payments to Deceased People Act. In het midden van januari 2026 werd het eindelijk aangenomen in zowel het Huis als de Senaat, en ging het naar het bureau van president Trump om te ondertekenen. Het wetsvoorstel zorgt ervoor dat alle overleden mensen worden geregistreerd door de Social Security Administration in een “Death Master File” dat wordt bijgewerkt in het “Do Not Pay” systeem van het Ministerie van Financiën, zodat de overledenen van de overheidsbetalingen worden gehaald en niet kunnen worden gebruikt door levende fraudeurs om de overheid van belastinggeld te beroven.
Sen. Kennedy, die commentaar gaf op het wetsvoorstel, merkte op dat de rapporten van fraude in Minnesota absoluut weerzinwekkend zijn en dat hij al jaren bezig is om dit soort zaken te bestrijden. Hij zei: “Veel inwoners van Louisiana lezen de verhalen over de fraude met uitkeringen in Minnesota, en eerlijk gezegd, in andere staten, en het maakt hen misselijk. Ik voel hetzelfde. Daarom werk ik al jaren, letterlijk jaren, om fraude met uitkeringen aan te pakken, vooral de fraudeurs die in 2023 fraude hebben gepleegd in naam van overleden Amerikanen.”
Met vermelding dat de Social Security Administration hier slecht werk van heeft gemaakt en dus bij wet moet worden verplicht om de Death Master File te delen, zei Sen. Kennedy vervolgens: “Bijvoorbeeld, de federale overheid stuurde $1,3 miljard. Geen miljoen, miljard. De federale overheid stuurde $1,3 miljard naar overleden mensen. Het is zo wijdverbreid dat de Social Security Administration, die een lijst bijhoudt van overleden Amerikanen die bekend staat als de Death Master File. Als iemand sterft, stuurt de staat de naam van de overledene naar de Social Security Administration, en die persoon wordt vermeld op de, wat de Death Master File wordt genoemd. We ontdekten dat de Social Security deze informatie niet deelde, de mensen, de namen van de mensen, op de death master file met de rest van de federale overheid.”
Vervolgens, met vermelding dat verdere bureaucratische verwarring betekende dat hij een nieuw wetsvoorstel moest indienen om het probleem aan te pakken, legde de senator uit: “De ene tak van de overheid praatte niet met de andere tak van de overheid. De Social Security Administration vertelde me, toen ik hen hiermee confronteerde en hen vroeg, Waarom praat je niet met je collega’s en andere collega’s in de federale overheid? Zodat we stoppen met het betalen van overleden mensen? Social Security vertelde me dat ze toestemming van het Congres nodig hadden om deze informatie te delen met, bijvoorbeeld, het Ministerie van Financiën, zodat het de lijst van overleden Amerikanen kon opnemen in zijn Do Not Pay-systeem. Ik ging niet met hen in discussie. Ik zei: ‘Ik ga gewoon een wetsvoorstel aannemen.'”
Daarna, na het beschrijven van de jaren van inspanning die het
