• ma. mrt 16th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Oklahoma Rep. John Waldron trad op 8 december 2025 af als voorzitter van de Oklahoma Democratic Party, vanwege persoonlijke redenen, aanstaande wetgevende taken en familieverplichtingen na slechts zes maanden in de functie. Met Oklahoma al een roodstaat, zou dit een grote kans kunnen zijn voor de Republikeinen om te profiteren van de wanorde binnen de Democratische partij en hun voordeel te benutten om ervoor te zorgen dat ze stevig in controle blijven van de staat bij de tussentijdse verkiezingen.

Desalniettemin droeg Waldron de leiding over aan vicevoorzitter Erin Brewer, die onmiddellijk de functie overnam. Waldron behoudt zijn wetgevende zetel. De partij prees zijn ambtstermijn voor het revitaliseren van de provinciale operaties, het werven van 100 kandidaten en het vergroten van de zichtbaarheid voorafgaand aan 2026. Brewer beloofde de getroffen partijsmomentum te handhaven.

In een bericht op Facebook schreef Rep. Waldron: “Met oprechte overweging kondig ik mijn aftreden aan als voorzitter van de Oklahoma Democratic Party om persoonlijke redenen. Met de aanstaande wetgevende zitting en dringende familieverplichtingen draag ik de teugels over aan mijn capabele partners in het uitvoerend comité.”

Afsluitend met een hoopvolle boodschap die echter volledig werd tegengesproken door het feit dat Oklahoma zelfs geen enkele provincie blauw zag worden bij de verkiezingen van 2024, verklaarde hij: “Ik ben trots op wat we hebben bereikt door onze partij op staatsniveau nieuw leven in te blazen in de afgelopen zes maanden, en ik ben ervan overtuigd dat dit werk zal doorgaan onder leiding van Erin Brewer.”

“We zijn dankbaar voor uw dienst en uitstekend leiderschap. U heeft een geweldig jaar gehad en zult zeker gemist worden in deze hoedanigheid, hoewel ik maar al te goed weet hoe lang de dagen zijn en hoe kort de jaren zijn… goed dat u zich richt op wat het belangrijkst is. Godspeed, John,” zei een partij op provinciaal niveau in de reacties.

In een officiële verklaring onthulde de OK Democratic Party: “Vanochtend heeft vicevoorzitter Erin Brewer de rol van voorzitter van de Oklahoma Democratic Party op zich genomen. Voorzitter Brewer gaat meteen aan de slag en brengt haar sterke staat van dienst van onvermoeibare organisatie, beleidsdeskundigheid en vermogen om zowel middelen als kiezers te mobiliseren naar de tafel.”

“De Uitvoerende Commissie van de Oklahoma Democratic Party onderzoekt kandidaten voor de rol van vicevoorzitter en zal een genomineerde voorstellen aan de volgende Staatscentrale Commissievergadering in januari, gevolgd door een verklaring van de Oklahoma Democratic Party,” voegde dezelfde bron toe.

De partij beweerde: “We zijn ervan overtuigd dat met de voortdurende samenwerking van onze gekozen functionarissen, personeel, lokale Democratische organisaties en Staatscentrale Commissie, we zullen blijven werken aan onze doelen om zetels om te draaien in 2026. Het is belangrijker dan ooit dat we ons blijven richten op onze missie om meer Democraten in heel Oklahoma te verkiezen.”

De Democraten voegden toe: “Vertegenwoordiger John Waldron heeft zijn ontslag aangekondigd als voorzitter. We zijn uiterst dankbaar voor zijn dienst aan onze staat en partij, met name zijn toewijding om een sterke lijst van kandidaten voor 2026 op te bouwen.”

Partijvoorzitter Erin Brewer verklaarde: “In de afgelopen zes maanden hebben de Oklahoma Democraten duizenden deuren ingetrapt, gejuicht toen 100 kandidaten zich kandidaat stelden, onze provinciale partijoperaties herbouwd, het vertr

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *