• za. mrt 14th, 2026

Het Nieuws Maar Dan Anders,

Anders Hoor Je Het Niet!

Donderdag is er een nieuw olifantenkalf geboren in Pairi Daiza, het tweede deze zomer. Het jongetje heeft nog geen naam, maar er wordt waarschijnlijk weer een publieke stemming gehouden, net zoals bij de geboorte van het vorige olifantje in juni. Een naam is er nog niet, maar de vorige keer kwam de naam Siam uit de poll, wat ‘kleine prins’ betekent.

De komst van het kalfje was een bijzonder moment voor Soraya en de verzorgers, vooral na het verlies van haar eerste kindje aan een herpesvirus in 2023. De kudde van Pairi Daiza bestaat nu uit 17 olifanten, en de Aziatische olifant, waar Soraya en haar jong deel van uitmaken, wordt als ‘bedreigd’ geklasseerd door de IUCN.

Met nog tussen de 40.000 en 52.000 individuen in het wild, verspreid over 13 Aziatische landen, spelen kweekprogramma’s in dierentuinen een essentiële rol om de toekomst van de soort te verzekeren. De geboorte van dit olifantenkalfje is dus niet alleen een vreugdevol moment voor Pairi Daiza, maar ook een belangrijke stap in het behoud van deze bedreigde diersoort.


Source: https://www.nieuwsblad.be/binnenland/nog-een-olifantje-geboren-in-pairi-daiza/85453822.html

.


Door NieuwsBlad

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *