De oorlog in Oekraïne is een bloedig conflict dat Europa sinds de Tweede Wereldoorlog niet meer heeft gezien. Elke dag brengt meer dood en vernieling met zich mee. President Volodymyr Zelensky van Oekraïne heeft al aangegeven dat zijn land al 43.000 soldaten heeft verloren in de oorlog. Daarnaast is er hulp geboden aan 370.000 gewonden, waarvan de helft weer terugkeerde naar het slagveld.
Toekomstig Amerikaans president Donald Trump sprak op zijn eigen sociaal netwerk Truth Social over 600.000 gedode of gewonde Russische soldaten. De verliezen voor Oekraïne zouden uitkomen op 400.000 militairen.
Rutte waarschuwde opnieuw voor de Russische dreiging voor Europa, die ons “met grote snelheid” nadert, aldus de Nederlander. Hij vindt dat de NAVO-lidstaten “veel meer” moeten uitgeven aan defensie. Momenteel is de afspraak dat er twee procent van het bbp wordt uitgegeven aan defensie, maar Rutte gelooft dat dit niet genoeg zal zijn in de komende jaren. Hij zegt dat we veel meer dan 2 procent nodig zullen hebben.
Rutte denkt dat de NAVO-bondgenoten op dit moment nog wel veilig zijn, maar waarschuwt dat we niet voorbereid zijn op wat ons over vier of vijf jaar te wachten staat.
Volgens de Financial Times overwegen de 32 NAVO-landen om de norm naar 3 procent in 2030 te verhogen, maar Rutte wil zich nog niet aan dit nieuwe concrete streefdoel verbinden.
Van de NAVO-landen voldoen 23 al aan de oude afspraak van twee procent, maar België hoort daar niet bij.
“We zijn niet in oorlog, maar ook zeker niet in vredestijd”, waarschuwde Rutte. We moeten de volgende grote oorlog op NAVO-grondgebied voorkomen. Wat er in Oekraïne gebeurt, kan hier ook gebeuren. Ongeacht de uitkomst van deze oorlog, zullen we in de toekomst niet veilig zijn, tenzij we voorbereid zijn om met gevaar om te gaan.
Rutte ziet ondertussen dat China en Rusland fors investeren in hun defensie-industrie. Hij wil dat Europa actie onderneemt en zegt tegen inwoners van NAVO-landen in Europa: “Vertel uw banken en pensioenfondsen dat het onacceptabel is dat zij weigeren te investeren in de defensie-industrie. Verdediging valt niet in dezelfde categorie als drugs en pornografie.”
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20241212_95608203
.

Zoek de verschillen met de nazi’s gefinancierd door bankiersfamilies!